Przeciwwskazania dla przyjmowania Vigantoletten

W garderobie każdego mężczyzny powinny znajdować się co najmniej dwie pary klasycznego obuwia. Jakie modele klasycznego obuwia mają panowie do wyboru?

Klasyczne męskie buty zostały podzielone na następujące kategorie:

    • półbuty sznurowane;
    • buty z podwyższoną cholewką;
    • wzuwane;
    • ze zdobieniami;
    • zapinane na klamrę.

Jakie buty należą do półbutów sznurowanych?

Do sznurowanych półbutów zaliczane są oksfordy i derby. Te klasyczne półbuty różnią się sposobem przyszycia boków i miejscem, w którym umieszczone są sznurowadła. W butach typu oksford ich bok wszywany jest pod przyszwę, czyli część buta, która znajduje się z przodu. W butach derby ich bok wszywany jest na wierzchu. Zarówno oksfordy, jak i derby uważane są za najbardziej eleganckie męskie półbuty noszone do formalnych i biznesowych stylizacji.

Buty z podwyższoną cholewką – jakie?

W tej kategorii znalazły się sztyblety, które nazywane są także chelsea. Jedną z cech charakterystycznych dla tych butów jest cholewka, która kończy się nad kostką. Nie są sznurowane, nie mają też wszytego zamka, więc wsuwa się je na stopy. Aby było to bardziej proste z boku sztybletów wszywana jest elastyczna guma. Sztyblety powstały na wzór butów do konnej jazdy. Są bardzo wygodne w noszeniu. W sklepach dostępne są modele lakierowane, które można zakładać nawet do bardziej eleganckich stylizacji, jak i masywne nawiązujące do stylu grunge. Te ostanie można nosić do denimowych spodni.

Brogsy – buty ze zdobieniami

W przypadku brogsów zdobienia to ażurowy deseń nacinany wzdłuż ich krawędzi. To obuwie bardzo uniwersalne, które sprawdza się w bardzo wielu mniej lub bardziej formalnych okazjach. Brogsy szyje się bowiem z zamkniętą lub otwartą przyszwą.

Buty z klamrą

W tej kategorii umieszczone zostały monki. Zamiast sznurowadeł mają jedną, dwie lub trzy klamry. Najbardziej popularne są te pierwsze. Monki szyte z zamkniętą lub otwartą przyszwą. Dzięki temu można wybrać model, który sprawdzi się w stylizacjach bardziej oficjalnych, jak i smart casualowych.

Podobne wpisy:

Kalina

Autorka bestsellerów, wielokrotnie nagradzana stylistka i redaktorka działu mody w popularnym magazynie haute couture. Pomaga ludziom odmienić ich osobisty styl od zewnątrz i wewnątrz, łącząc swoje zamiłowanie do mody high fashion z nowoczesnymi technikami mindfulness. W wolnym czasie uwielbia gotować, pić wino i testować nowe azjatyckie kosmetyki.

Dodaj komentarz