Nie jest łatwo zmotywować swoje dziecko to wytężonej nauki. Przecież taki szkrab bardzo często nie ma zielonego pojęcia o tym, że to nie jest przesada, iż nauka to potęgi klucz. Bez nauki jest potem bardzo ciężko w życiu, bardzo ciężko poradzić sobie w nawet najprostszych sytuacjach. Problem w tym, że przekonujemy się o tym, gdy jest niestety za późno. Dlatego właśnie jednym z głównych zadań rodzica jest zmotywowanie swojego dziecka do nauki. W jaki sposób? A chociażby obiecując swojemu dziecku, że jeżeli będzie osiągało dobre wyniki w nauce, poprawi się w zauważalnym stopniu, to najzwyczajniej w świecie będzie mogło udać się na obóz młodzieżowy.

Połączenie zabawy i nauki

Co jak co, ale bez dwóch zdań obozy młodzieżowe są wspaniałą rozrywką, zabawą, przygodą, wszystkim co najlepsze. Jeżeli nasza pociecha będzie miała wewnętrzne przekonanie, że bez dwóch zdań zostanie posłana przez nas na obóz – w kraju bądź za granicą, jeśli tylko będzie osiągała lepsze wyniki w nauce, to naprawdę nie ma najmniejszego sensu nawet się nad czymś zastanawiać! Bez dwóch zdań nasza latorośl będzie od tej pory należała do najbardziej pilnych uczniów w szkole, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jeżeli nie będą się uczyli, to okaże się po pewnym czasie, iż ich wakacje nie będą należały do najbardziej udanych.

Polskie obozy

Z roku na rok obozy młodzieżowe organizowane przez polskich organizatorów turystycznych są coraz bardziej interesujące, organizatorzy takich wypadów zdają sobie przecież świetnie sprawę z tego, iż dzieciaki w dzisiejszych czasach są coraz bardziej wybredne, nie zaakceptują zatem takiego obozu, który będzie nudny, wolny od jakichkolwiek emocji. I bardzo dobrze, że dzieciaki są coraz bardziej wymagające, bo dzięki temu poziom takich obozów będzie z roku na rok coraz wyższy. A przynajmniej pozostaje mieć taką nadzieję.

Jeśli jakiś rodzic zastanawia się, czy może przypadkiem obóz młodzieżowy to nie jest proszenie się o kłopoty, to niech naprawdę się dłużej nie zastanawia – tutaj jest wszystko bezpieczne.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz