Szukamy dobrego biura księgowego

Księgowość jest nieodzownym elementem działalności każdej firmy. Prowadzenie księgi rachunkowej, czy roczne rozliczenia z Urzędem Skarbowym to codzienność, z którą zmagają się wszystkie przedsiębiorstwa w Polsce.

Na prowadzenie własnego działu księgowego, który generuje duże koszty związane między innymi z zatrudnieniem i szkoleniami pracowników, czy zakupem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania, mogą pozwolić sobie tylko duże firmy, z pokaźnym kapitałem. Mniejsi przedsiębiorcy mogą próbować rozliczać się samodzielnie, bez pomocy profesjonalnych księgowych, lecz jest to rozwiązanie dość ryzykowne.

Księgowość wymaga czasu

Stale zmieniające się przepisy wymagają bieżącego śledzenia, weryfikacji i wprowadzania aktualnych zmian, co jest procesem czasochłonnym, odsuwającym jednocześnie uwagę od podstawowej działalności firmy oraz może narażać firmę na niepotrzebne koszty związane z pomyłkami w księgowości. By zmniejszyć ryzyko pomyłek oraz ograniczyć koszty prowadzenie własnej działalności największa część rynku mikro i małych firm w Polsce, podejmuje decyzję o prowadzeniu rozliczeń księgowych przy wykorzystaniu firm zewnętrznych.

Outsourcing popłaca

Kiedy już zdecydujemy się na outsourcing księgowy pozostanie nam jedynie wybór najbardziej odpowiedniego biura rachunkowego. Obecność na rynku dużej ilości firm specjalizujących się w księgowości sprawia, że wybór jednej z nich nie jest łatwy. Zakres świadczonych usług oraz metodologia pracy stosowane przez różne biura księgowe, może się diametralnie różnić, dlatego stając przy wyborze odpowiedniego biura księgowego, nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną.

Podobne wpisy:

Bartosz

Zorientowany na wyniki księgowy/specjalista finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w usługach finansowych, underwritingu i zarządzaniu obsługą klienta. Myśliciel strategiczny i koncepcyjny z umiejętnością maksymalizacji relacji z klientami poprzez wykorzystanie pozytywnych technik rozwiązywania problemów. Posiada udowodnione doświadczenie w usprawnianiu i wzmacnianiu operacji finansowo-księgowych w różnorodnych, globalnych organizacjach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz