Golenie na mokro to klasyczna metoda usuwania włosów. Prosta, nieskomplikowana i dlatego bardzo popularna. Tutaj poznasz kilka wskazówek, aby wszystko poszło gładko. Ta łatwa metoda golenia niestety musi być prawie codziennie powtarzana. Za to bez bólu, szybko i bez żadnego wysiłku.

Tutaj odkryjesz nasze wskazówki dla idealnie zadbanej i ogolonej skóry

Ważne jest odpowiednie przygotowanie. Przed przystąpieniem do golenia należy dobrze oczyścić skórę z brudu i tłuszczu, za pomocą łagodnego żeli do mycia. W ten sposób włosy są nawilżone, przez co stają się miękkie i łatwiej dają się usunąć. Krem do golenia to konieczność. Ma to kilka ważnych powodów: Po pierwsze mają one wpływ na nawilżenie. Pozostaw produkt na krótko do wchłonięcia. Woda wprawdzie nawilża włos, ale również bardzo szybko odparowuje. Na rynku istnieje wiele produktów, które dostarczają i utrzymują nawilżenie. Istotne jest, aby wybrać żel lub krem do golenia, który nie zatyka porów skóry. Zwiększa on poślizg maszynki, dzięki czemu golenie jest bezpieczne i bez podrażnień. W Ecco Verde możesz odkryć szeroki asortyment produktów, które będą dla Ciebie wsparciem przy codziennym goleniu skóry.

Cenne wskazówki dotyczące golenia na mokro

Pamiętaj, by często wymieniać ostrza w maszynce

Tępe maszynki nie dają dobrego rezultatu i mogą także powodować podrażnienia skóry. Jak się golić, z włosem, czy pod włos? Na to pytanie nie możemy udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Obie te możliwości mają swoje zalety i wady. Gdy golisz się w kierunku wzrostu włosów, chronisz skórę, jednak odrost jest bardzo szybko i wyraźnie widoczny. Jeśli jednak preferujesz depilację w przeciwnym kierunku (od kostek po kolana), docierasz bliżej korzeń włosa, włos odrasta trochę wolniej, a skóra jest gładsza. Jednak jest ona bardziej obciążona. W przypadku depilacji okolic bikini trudno określić kierunek golenia. Dlatego najlepiej prowadzić maszynkę kilkakrotnie w pionowym i poziomym kierunku. Należy jednak pamiętać: im częściej golisz te same miejsca, tym bardziej podrażniona jest skóra. Na co należy zwrócić uwagę po goleniu? Usuń wszelkie pozostałości. Najlepiej ogolone miejsca opłukać czystą, zimną wodą. Następnie wytrzyj na sucho i pamiętaj o zastosowaniu kremu. To koi skórę i zapobiega podrażnieniom.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz