Branża ma znaczenie

Co ciekawe, analityk weźmie też pod uwagę sektor rynku, w jakim zawodowo działa osoba starająca się o kredyt gotówkowy.

W bankowości funkcjonuje na przykład lista zawodów o tzw. podwyższonym ryzyku.

Jakie zawody są ryzykowne dla banku?

To na przykład transport. Największe podejrzenia analityk będzie miał do tzw. wolnych zawodów. W przypadku freelancerów istnieje przecież obawa przerwania ciągłości zleceń, a tym samym niewypłacalności. Analityk kredytowy, zanim jeszcze wyda decyzję pozytywną, wyliczy miesięczne koszty utrzymania kredytobiorcy. Do tego służy między innymi BIK, w którym zapisane są wszystkie przeszłe oraz aktualne zobowiązania. Im jest ich więcej, tym kredytobiorca ma niższą zdolność. Ważną informacją jest również to czy zaciągnięte kredyty i pożyczki są spłacane regularnie.

Bank prześwietla pożyczkobiorcę

Zaciągając kredyt gotówkowy, trzeba liczyć się też z tym, że bank weźmie pod uwagę także sytuację prywatną klienta. Czy utrzymuje się sam, czy musi łożyć na innych członków rodziny – na przykład dzieci? Czy posiada samochód i jakie wydatki wiążą się z jego miesięczną eksploatacją? Czy posiada nieruchomość na własność, a może wynajmuje, co generuje kolejne koszty? Jeżeli szukasz więcej informacji w temacie, to z cała pewnością warto zajrzeć na strony internetowe, na których to dana tematyka jest realizowana. Sięgając do informacji tam zamieszczonych bardzo szybko przekonasz się, że znacząco zaoszczędziłeś swój czas. Jeżeli szukasz dobrych i sprawdzonych miejsc, to zdecydowanie powinieneś skorzystać z naszych propozycji, a dzięki nim znacząco zaoszczędzisz swój czas. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej w temacie, to zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę kilka cennych informacji, które ułatwią Ci podjęcie dobrej i mądrej decyzji.

Podobne wpisy:

Bartosz

Zorientowany na wyniki księgowy/specjalista finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w usługach finansowych, underwritingu i zarządzaniu obsługą klienta. Myśliciel strategiczny i koncepcyjny z umiejętnością maksymalizacji relacji z klientami poprzez wykorzystanie pozytywnych technik rozwiązywania problemów. Posiada udowodnione doświadczenie w usprawnianiu i wzmacnianiu operacji finansowo-księgowych w różnorodnych, globalnych organizacjach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz