Kto korzysta z pożyczek chwilówek?

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, w zasadzie w równym stopniu korzystają z pożyczek udzielanych przez instytucje pożyczkowe, nie zaś przez banki. BIK informuje, że nieznacznie więcej w grupie pożyczkobiorców jest przedstawicielek płci pięknej – 51 proc.

Panie są odpowiedzialnymi konsumentami i jeśli już zaciągają takie zobowiązanie, to są pewne, że je spłacą. Klientki stanowią solidną grupę pożyczkobiorców, uiszczających kwotę pożyczki zgodnie z terminem wskazanym na umowie. Mężczyźni są pod tym względem mniej obowiązkowi.

Kto zaciąga kredyty?

Niemal połowa pożyczkobiorców to osoby młode, w wieku poniżej 34. roku życia, którzy zaciągają w firmach pożyczkowych niewielkie kwoty na krótki okres. Zwykle powodem, który motywuje ich do takiego działania, jest odmowa kredytu w banku. Coraz częściej także uzasadniają oni wnioskowanie o pożyczkę gotówkową tym, że w ten sposób mogą uzyskać szybki zastrzyk gotówki, bez konieczności dopełniania wielu formalności. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że wielu pożyczkodawców promuje nowych klientów i udziela im pierwszej, darmowej pożyczki.

Jaki ma cel finansowanie potrzeb za sprawą pożyczek?

Pożyczki online i stacjonarne zaciągane przez polskich pożyczkobiorców z reguły są przeznaczone na regulowanie bieżących zobowiązań i na konsumpcję. BIK podkreśla, że nawet 15 proc. kobiet i 9 proc. mężczyzn decyduje się na skorzystanie z oferty pożyczkowej w celu opłacenia bieżących rachunków. Panowie często sięgają po pożyczkę na wyjazdy wakacyjne czy na zakup nowego sprzętu RTV. Osoby starsze, w wieku powyżej 60. roku życia korzystają z kolei z pożyczek w celu sfinansowania leczenia i zakupu lekarstw. Jeżeli szukasz więcej informacji w temacie, to z cała pewnością warto zajrzeć na strony internetowe, na których to dana tematyka jest realizowana. Sięgając do informacji tam zamieszczonych bardzo szybko przekonasz się, że znacząco zaoszczędziłeś swój czas. Jeżeli szukasz dobrych i sprawdzonych miejsc, to zdecydowanie powinieneś skorzystać z naszych propozycji, a dzięki nim znacząco zaoszczędzisz swój czas.

Podobne wpisy:

Bartosz

Zorientowany na wyniki księgowy/specjalista finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w usługach finansowych, underwritingu i zarządzaniu obsługą klienta. Myśliciel strategiczny i koncepcyjny z umiejętnością maksymalizacji relacji z klientami poprzez wykorzystanie pozytywnych technik rozwiązywania problemów. Posiada udowodnione doświadczenie w usprawnianiu i wzmacnianiu operacji finansowo-księgowych w różnorodnych, globalnych organizacjach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz