Jak wykazać zdolność kredytową?

Dostateczna zdolność kredytowa to warunek, jaki stawiają banki, by udzielić kredytu.

Wyliczenie kondycji finansowej przyszłego kredytobiorcy ma być zapewnieniem, że stać go na zobowiązanie finansowe i będzie w terminie spłacał miesięczne raty.

Jak oblicza się zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa wyliczana jest na podstawie różnych kryteriów. Pod uwagę bierze się indywidualne predyspozycje klienta banku, ale znaczenie ma również rodzaj nabywanego produktu.. Wysokość miesięcznego wynagrodzenia i forma zatrudnienia jest priorytetem. Chcąc zaciągnąć kredyt gotówkowy, kredytobiorca musi wykazać, że otrzymuje wynagrodzenie w odpowiedniej kwocie. Najlepsze warunki kredytowe otrzymają ci, którzy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Nie oznacza to jednak, że ci, którzy wykazują dochody na podstawie tzw. umów śmieciowych, nie mają szans na kredyt. Kredytobiorcą może być również przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą.

Czas zatrudnienia

Ważna jest również ciągłość zatrudnienia i czas, w jakim potencjalny kredytobiorca wykonuje zawodowe obowiązki. Działalność gospodarcza musi być prowadzona 12 miesięcy. W przypadku umów o dzieło albo zlecenie jest to również 12 miesięcy lub 6 miesięcy. Najłagodniej traktowani są ci, którzy pracują na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony – wtedy konieczne jest udokumentowanie zatrudnienia i uzyskiwanych dochodów z ostatnich 3 miesięcy. Jeżeli szukasz więcej informacji w temacie, to z cała pewnością warto zajrzeć na strony internetowe, na których to dana tematyka jest realizowana. Sięgając do informacji tam zamieszczonych bardzo szybko przekonasz się, że znacząco zaoszczędziłeś swój czas. Jeżeli szukasz dobrych i sprawdzonych miejsc, to zdecydowanie powinieneś skorzystać z naszych propozycji, a dzięki nim znacząco zaoszczędzisz swój czas. Dla osób, które poszukują dobrego i sprawdzonego rozwiązania jest to wariant, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Analizując możliwości rynku będziesz mógł wpłynąć na wybór dobrego i sprawdzonego rozwiązania.

Podobne wpisy:

Wojciech

Radca prawny w niszowej firmie prawniczej z siedzibą w Bydgoszczy. Specjalizuje się w prawie dotyczącym sportu, własności intelektualnej, mediów i technologii informatycznych. Reprezentuje sportowców, kluby i federacje oraz doradza w kwestiach regulacyjnych, w tym uznawania i egzekwowania nagród oraz zamrażania aktywów. Występuje jako doradca, współdoradca, ekspert oraz arbiter w licznych zagranicznych arbitrażach sportowych, dotyczących umów, dopingu oraz innych kwestii dyscyplinarnych i etycznych.

Dodaj komentarz