entrepreneur-866662_640Do rozmowy kwalifikacyjnej trzeba się przygotować jak do bitwy, bo liczy się każde słowo, każdy gest, zachowanie. Jakich rzeczy najlepiej unikać na rozmowie o prace i jak ją wygrać? Zanim pójdziesz na rozmowę koniecznie zbierz dane o korporacji.

Sprawdź, od kiedy istnieje, ile osób zatrudnia, czym się zajmuje, – takie informacje mogą być bardzo przydatne podczas rozmowy. W bardzo wielu przypadkach rekrutujący badają, jak kandydat przygotował się do spotkania. Naszą edukację sprawdzają na kilka możliwości, np. pytają, co myślimy o ostatnim produkcie firmy lub jak podobała się nam ostatnia akcja promocyjna. Poszukaj również treści o tym, jaką pozycję na rynku zajmuje firma, jaka jest rotacja jej pracowników, czy posiada szanse rozwoju.

Na co warto zwrócić uwagę sprawdzając przyszłego potencjalnego pracodawcę

To z pewnością przyda się i Tobie, ażeby skalkulować, czy firma jest stabilna i warto ubiegać się w niej o pracę. Pomyśl, co jesteś w stanie zaoferować korporacji. Jakie twoje kwalifikacji będą mogli wykorzystać? W jakim dziale widzisz się jako pracownika? Wiesz, że firma do tej pory nie organizowała imprez korporacyjnych, a ty masz w tym doświadczenie. Najlepiej opowiedz o tym podczas rozmowy, wspomnij o efektach, jakie przyniosły, podaj konkrety. Być może pracodawca tego nie wykorzysta, ale z całą pewnością doceni Twoją inicjatywę. Nie możesz przewidzieć jakie i ile pytań pojawi się podczas rozmowy ale jednak są one zazwyczaj podobne do siebie. Zastanów się stosownie wcześnie, jak odpowiedzieć na te pytania. Unikaj banalnych. Najlepiej jak przygotujesz kilka odpowiedzi, tak ażeby w czasie rozmowy wybrać najlepszą. Podstawą dobrych wyników jest pozytywne myślenie.

Przygotowania do rozmowy o pracę

Zanim zgłosisz się na rozmowę, zastanów się, czy na pewno chcesz tę pracę uzyskać i dlaczego. Jeśli sam będziesz przekonany, że jesteś odpowiednią osobą na dane stanowisko, to bez trudu dostrzeże to i rekrutujący w trakcie rozmowy. Najlepiej jak przygotujesz kilka wersji stroju na rozmowę, w zależności od pogody i pracy, o którą się starasz. Jak się ubrać na rozmowę? Najlepiej tak, aby nie zwracać dużej uwagi na siebie i swój wizerunek, ponieważ ważniejszą sprawą jest to, co masz w głowie, a nie na sobie. Strój na rozmowę powinien być skromny, dlatego ubierz się klasycznie. Możesz pojawić się przed czasem, ale 5 min nie więcej, by nie stresować osoby, z którą jesteś umówiony. Osoby, które często muszą odbywać różnego rodzaju spotkania wiedzą, jak złe wrażenie robi zbyt gorliwy klient, który pojawia się10 minut przed. A rekrutującego przed rozmową denerwować nie ma co.

Podobne wpisy:

Bartosz

Zorientowany na wyniki księgowy/specjalista finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w usługach finansowych, underwritingu i zarządzaniu obsługą klienta. Myśliciel strategiczny i koncepcyjny z umiejętnością maksymalizacji relacji z klientami poprzez wykorzystanie pozytywnych technik rozwiązywania problemów. Posiada udowodnione doświadczenie w usprawnianiu i wzmacnianiu operacji finansowo-księgowych w różnorodnych, globalnych organizacjach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz