granville-50423_640Zarówno wygład jak i samo ustawnie mebli sklepowych w żadnym razie nie powinno być dziełem przypadku. Zwłaszcza w większych sklepach w żadnym razie nie można sobie pozwolić na to, aby ekspozytory były ustawione przypadkowo. Zatrudnia się specjalistów, którzy dbają o prawidłowe ustawienie mebli, które ustawienie jest wskazane dla konkretnego sklepu.

W praktyce oznacza to oczywiście, że meble ustawiane są w taki sposób aby możliwe zwiększyć sprzedaż w danym sklepie. Co ważne raz na jakiś czas wszystkie meble sklepowe w tym także i stojaki ekspozycyjne mogą być przestawione albo wręcz wymienione. Właściciele sklepów czynią tak w przypadku gdy klienci zdążą się już do konkretnego ustawienia mebli w sklepie po prostu przyzwyczaić.

Regularne małe przemeblowania

Oznaczać będzie to, że na nowo będą musie poznawać sklep, a podczas takiego poznawania być może dostrzegą stojaki sklepowe, których wcześniej nie zauważali zdecydują się na zakupienie sobie określonych produktów, których do tej porty nie nabywali. Jednak całkowite przemeblowanie sklepu nie jest sprawą ani prostą ani też niestety tanią. Dlatego też oczywiście ważne jest, aby przeprowadzać takie przemeblowania w miarę regularnie ale oczywiście nie przesadnie często. Dzięki temu możliwe będzie zwiększenie sprzedaży bez konieczności ponoszenia dużych wydatków związanych z takimi właśnie działaniami.

Zbyt częste przemeblowania

Poza tym bardzo częste przemeblowania wyglądać mogłyby w oczach samych klientów po prostu niepoważnie, ale drobne elementy takie jak chociażby wspomniane już powyżej stojaki można w sklepie od czasu do czasu wymienić. Stojaki tego rodzaju sklepikarz może otrzymać na przykład przy zakupie określonej ilości konkretnych produktów. Sami producenci także są zainteresowani tym, aby ich towary były dobrze eksponowane w sklepie dlatego też decydują się na fundowanie takowych stojaków sklepikarzom właśnie. Im lepiej dany produkt się sprzedaje, gdym chętniej potem zakupią go oczywiście sami sklepikarze. W przypadku złych wyników sprzedaży mało kto będzie takim produktem zainteresowany.

Podobne wpisy:

Wojciech

Radca prawny w niszowej firmie prawniczej z siedzibą w Bydgoszczy. Specjalizuje się w prawie dotyczącym sportu, własności intelektualnej, mediów i technologii informatycznych. Reprezentuje sportowców, kluby i federacje oraz doradza w kwestiach regulacyjnych, w tym uznawania i egzekwowania nagród oraz zamrażania aktywów. Występuje jako doradca, współdoradca, ekspert oraz arbiter w licznych zagranicznych arbitrażach sportowych, dotyczących umów, dopingu oraz innych kwestii dyscyplinarnych i etycznych.

Dodaj komentarz