Zarób na swoich oszczędnościach

Każde gospodarstwo domowe jest małą firma. A może to przedsiębiorstwa powstawały na wzór gospodarstw domowych? Tak czy owak działają one na podobnych zasadach. Wydać jak najmniej zarobić jak najwięcej.


W budżecie domowym zamiast określenia zysk posługujemy się słowem oszczędności. To one są naszym zyskiem, zarobkiem. Dobrze ulokowane mogą nam przynieść dodatkowy dochód. W naszych domowych budżetach najczęściej oszczędności wykorzystujemy na cele konsumpcyjne.

Oszczędzamy na wakacje, samochód, remont mieszkania

Takie oszczędzanie nie wiąże się z żadnym zarobkiem. Uzbieraną kwotę po prostu się wydaje na cel na który była zbierana. Inni oszczędzają na tak zwaną czarną godzinę. Składają na lokatach, rachunkach oszczędnościowych czyli w tak zwanej skarpecie. Wysokość odsetek jest praktycznie znikoma przy dzisiejszych stopach procentowych ale jednak zawsze coś jeszcze urośnie tego grosza.

Inna formą zarobku na oszczędnościach może być umieszczenie ich w jednostkach inwestycyjnych. Fundusze inwestycyjne są formą lokowania pieniędzy w jednostki inwestowane na rynku pieniężnym. Można to najogólniej przyrównać do giełdy papierów wartościowych. Wartość zakupionej jednostki może się wahać. Bardzo prawdopodobny jest wzrost ich wartości ale trzeba się też liczyć z ryzykiem straty. Ta forma zarabiania wymaga dobrej wiedzy ekonomicznej. Wymagane jest też ciągłe śledzenie nowin biznesowych aby w odpowiednim momencie zareagować. Zlecenia kupna jednostek składane są w banku z którym zawiera się umowę jednak to inwestujący ma ostatecznie zdanie kiedy kupić a co i kiedy sprzedać.

Zawsze można jeszcze grać na giełdzie

Istnieją już biura maklerskie, które zarządzać będą zakupami akcji i monitorować ich wartość. Tu jednak odpowiedzialność i ryzyko też najbardziej obciąża inwestora. Znane są historie ludzi, którzy nie znając się na giełdzie, licząc na duże zyski i stracili ogromne pieniądze. Zalecane jest korzystanie z pomocy fachowców aby zysk osiągnąć .
Jeśli chcemy zarobić coś na tym co udało się nam odłożyć poradźmy się fachowców. Oni poznają nasze możliwości finansowe a także styl życia i doradzą najlepszą opcję dla naszego budżetu.

Podobne wpisy:

Bartosz

Zorientowany na wyniki księgowy/specjalista finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w usługach finansowych, underwritingu i zarządzaniu obsługą klienta. Myśliciel strategiczny i koncepcyjny z umiejętnością maksymalizacji relacji z klientami poprzez wykorzystanie pozytywnych technik rozwiązywania problemów. Posiada udowodnione doświadczenie w usprawnianiu i wzmacnianiu operacji finansowo-księgowych w różnorodnych, globalnych organizacjach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz