O czym pisać bloga, aby na nim zarabiać?Jeżeli chcesz zarabiać na programach partnerskich, blog to oczywiście świetne narzędzie. Jednakże jest mały problem – nie na każdym blogu, nawet jeżeli jest całkiem popularny, można zarobić zauważalne pieniądze. W skrócie – tematyka takiego bloga powinna być komercyjna, nie może on być także odwiedzany przez małe dzieci, które siłą rzeczy nie zrobią zakupów w polecanym przez nas sklepie internetowym czy biurze podróży. Na wszystkim można zarobić – to prawda, ale na niektórych rzeczach można zarobić więcej.

                Oczywiście tematyka musi nas interesować, nie może być tak, że założymy bloga o dronach, chociaż najzupełniej się na nich nie znamy. To chyba żadne większe zaskoczenie, że jeżeli blog nie będzie pisany od serca, a przynajmniej notki na nim umieszczane nie będą interesujące, to siłą rzeczy będziemy mieli bardzo duży problem ze znalezieniem odpowiedniej ilości czytelników. Czyli generalnie temat jest bardzo skomplikowany – z jednej strony blog powinien traktować o komercyjnym temacie, z drugiej zaś, nie może on być robiony tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Jeżeli o czymś piszemy, powinniśmy się na tym znać. To chyba całkowicie oczywiste, nawet nie ma większego sensu zbytnio zgłębiać się nad tym tematem.

Reklamowanie produktów

                Pamiętajmy także o tym, że przecież reklamować produkty i usługi trzeba z głową. Czyli chodzi o to, iż powinniśmy wyjść poza schemat. Nie może dojść do takiej sytuacji, że będziemy niejako na chama starali się wcisnąć ludziom produkt, bo siłą rzeczy ludzi będzie do odstraszało.

Docieranie do grupy docelowej

Na całe szczęście nie powinniśmy mieć większego problemu z dotarciem do odpowiedniej grupy docelowej, jeżeli przysiądziemy nad tematem i przeanalizujemy sobie wszystko w chłodny sposób. Warto pamiętać poza tym o tym, że pod żadnym pozorem nie możemy promować na swoim blogu nieinteresujących rzeczy. Co można przez to rozumieć? Cóż, jeżeli blog jest o tematyce kredytowej, to raczej naszych czytelników nie interesuje reklama księgarni internetowej z książkami fantasy – w większości przypadków przynajmniej…

Sprawdź również http://performance360.pl/o-czym-pisac-bloga-jak-zaczac-zarabiac-na-blogu-w-programach-partnerskich/

Podobne wpisy:

Małgorzata

Pełnoetatowa blogerka, edukatorka, marketerka cyfrowa, redaktorka i menedżerka treści. Zajmuje się kompleksową obsługą pisarzy, wydawców, hobbystycznych entuzjastów dobrego contentu i freelancerów, którzy chcą być niezależni, zarabiać więcej i tworzyć wartościowe treści. Obecnie pracuje również jako osobista stylistka, zajmuje się przygotowywaniem stylizacji do profesjonalnych sesji zdjęciowych oraz konsultowaniem marek w zakresie marketingu w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz