Jednym z bardziej podniosłych wydarzeń w życiu jest ślub. W tym dniu młoda para chce wyglądać wyjątkowo. Jakie ubrania powinna wybrać młoda para, aby podkreślić rangę wydarzenia?

Suknia ślubna – jakie są modne?

Idealnie wybrana suknia ślubna powinna podkreślić urodę panny młodej, pasować do jej charakteru, ukryć ewentualne niedoskonałości sylwetki. W 2017 roku przyszłe panny młode mogą wybrać:

    • suknię z głębokim dekoltem – suknia, która ma dekolt w kształcie litery V wysmukli sylwetkę. W takiej sukni dobrze więc będą wyglądały panie, które mają pełną sylwetkę oraz panie z małym biustem;
    • prostą suknię z kokardą. Kokarda jest w tym roku jednym z bardziej modnych dodatków. Pojawia się w bardzo różnych wersjach. Są suknie, które ten element mają przy szyi, są też wiązane w pasie. Po raz pierwszy suknie ślubne z kokardą pojawiły się w latach 50-tych. Czasem detal ten znikał, po kilku sezonach znów jednak powracał;
    • suknie z rękawami zsuwającymi się z ramion – tego typu suknia sprawdzi się w przypadku tych kobiet, które chciałyby mieć odkryte ramiona i suknię w rękawami. Suknie, które mają rękawy zsunięte z ramion spełnią ich oczekiwania w stu procentach.

Frak, smoking czy garnitur?

Wybranie stroju przez pana młodego wcale nie jest mniej skomplikowane niż wybór sukni ślubnej. Panowie mogą bowiem wybierać pomiędzy smokingiem, frakiem i garniturem. W przypadku fraka i smokingu obowiązują jednak pewne zasady dotyczące doboru koszuli i dodatków. Do strojów tych niezbędna jest koszula z zakrywającą guziki plisą i łamanym kołnierzykiem. Niezbędny dodatek to mucha. Do fraka mucha powinna być w białym kolorze, do smokingu wyłącznie czarna. W przypadku garnituru sprawdza się zarówno mucha, jak i krawat. Ale ze względu na rangę uroczystości pan młody powinien jednak zdecydować się na muchę. Uzupełnieniem stylizacji pana młodego powinna być biała poszetka z lnu oraz miniaturowy bukiecik (tak zwana przypinka) lub pojedynczy kwiat włożony do butonierki. Jeżeli suknia panny młodej jest śnieżnobiała, koszula pana młodego również powinna być biała.

Jaki zapach wybrać na ten wielki dzień?

Dobór odpowiednich perfum na wyjątkowe wydarzenie, takie jak ślub, jest niezwykle ważny. Młodzi powinni wybierać perfumy, które będą odzwierciedlać ich osobowości i charakter, a jednocześnie tworzyć wyjątkową atmosferę w dniu ich ślubu. Dla pana młodego idealny zapach powinien być zarówno elegancki, jak i zmysłowy, podkreślający jego osobowość. Panna młoda powinna wybrać zapach, który będzie subtelny i delikatny, ale jednocześnie wyrazisty. Oboje powinni wybrać perfumy, które pasują do ich stylu życia i w których czują się komfortowo. W ten sposób będą mieli pewność, że zapach będzie dobrze odzwierciedlał ich wyjątkowy dzień.

Podobne wpisy:

Kalina

Autorka bestsellerów, wielokrotnie nagradzana stylistka i redaktorka działu mody w popularnym magazynie haute couture. Pomaga ludziom odmienić ich osobisty styl od zewnątrz i wewnątrz, łącząc swoje zamiłowanie do mody high fashion z nowoczesnymi technikami mindfulness. W wolnym czasie uwielbia gotować, pić wino i testować nowe azjatyckie kosmetyki.

Dodaj komentarz