Multilotek

Jednym z bardziej podniosłych wydarzeń w życiu jest ślub. W tym dniu młoda para chce wyglądać wyjątkowo. Jakie ubrania powinna wybrać młoda para, aby podkreślić rangę wydarzenia?

Suknia ślubna – jakie są modne?

Idealnie wybrana suknia ślubna powinna podkreślić urodę panny młodej, pasować do jej charakteru, ukryć ewentualne niedoskonałości sylwetki. W 2017 roku przyszłe panny młode mogą wybrać:

    • suknię z głębokim dekoltem – suknia, która ma dekolt w kształcie litery V wysmukli sylwetkę. W takiej sukni dobrze więc będą wyglądały panie, które mają pełną sylwetkę oraz panie z małym biustem;
    • prostą suknię z kokardą. Kokarda jest w tym roku jednym z bardziej modnych dodatków. Pojawia się w bardzo różnych wersjach. Są suknie, które ten element mają przy szyi, są też wiązane w pasie. Po raz pierwszy suknie ślubne z kokardą pojawiły się w latach 50-tych. Czasem detal ten znikał, po kilku sezonach znów jednak powracał;
    • suknie z rękawami zsuwającymi się z ramion – tego typu suknia sprawdzi się w przypadku tych kobiet, które chciałyby mieć odkryte ramiona i suknię w rękawami. Suknie, które mają rękawy zsunięte z ramion spełnią ich oczekiwania w stu procentach.

Frak, smoking czy garnitur?

Wybranie stroju przez pana młodego wcale nie jest mniej skomplikowane niż wybór sukni ślubnej. Panowie mogą bowiem wybierać pomiędzy smokingiem, frakiem i garniturem. W przypadku fraka i smokingu obowiązują jednak pewne zasady dotyczące doboru koszuli i dodatków. Do strojów tych niezbędna jest koszula z zakrywającą guziki plisą i łamanym kołnierzykiem. Niezbędny dodatek to mucha. Do fraka mucha powinna być w białym kolorze, do smokingu wyłącznie czarna. W przypadku garnituru sprawdza się zarówno mucha, jak i krawat. Ale ze względu na rangę uroczystości pan młody powinien jednak zdecydować się na muchę. Uzupełnieniem stylizacji pana młodego powinna być biała poszetka z lnu oraz miniaturowy bukiecik (tak zwana przypinka) lub pojedynczy kwiat włożony do butonierki. Jeżeli suknia panny młodej jest śnieżnobiała, koszula pana młodego również powinna być biała.

Podobne wpisy:

JarekD

Dodaj komentarz