Czy warto wziąć teraz kredyt hipotecznyMłodzi ludzie – zresztą nie tylko młodzi, zastanawiają się bardzo często, czy nadszedł już ten moment, w którym warto wziąć kredyt hipoteczny. Wydaje się, że nigdy nie ma ani idealnego momentu, ani całkowicie kiepskiego momentu na podjęcie takiej decyzji. Postarajmy się w dalszej części tekstu rozwiać wszelkie wątpliwości…

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że o kredyt hipoteczny znowu będzie trudniej. Tak przynajmniej można wywnioskować po zapowiedziach polityków, po zmianach w prawie, etc. Po prostu Polska się zmienia, w niektórych kwestiach na lepsze, w niektórych na gorsze. Ciężko zresztą powiedzieć, czy w tym przypadku jest to taka zła zmiana – przynajmniej potem tysiące Polaków nie obudzą się z ręką w nocniku. Czyli można śmiało powiedzieć, że jeżeli nie jesteśmy jakimiś idealnymi kandydatami do miana klienta banku, to nie powinniśmy jakoś specjalnie zwlekać. Jak najbardziej powinniśmy pomyśleć o kredycie hipotecznym.

Więcej na temat kredytu hipotecznego przeczytasz na stronie

Zwróćmy również uwagę na to, że ceny najmu w Polsce z miesiąca na miesiąc rosną. A ile można siedzieć na wynajmowanym mieszkanku? Zwłaszcza w takiej sytuacji, w której Polakom bardziej opłaca się wziąć kilku imigrantów na mieszkanie, aniżeli wziąć do niego jedną polską rodzinę, jednego singla. Nie chodzi o żadne kwestie narodowościowe, najzwyczajniej w świecie na Ukraińcach – bo chodzi o głównie tę nację, można więcej zarobić.

A może sami powinniśmy zarabiać na wynajmie? Kolejne mieszkanie na wynajem na lokalnym rynku nie powinno być większym problemem. Czyli kredyt hipoteczny będzie fajnie się nam spłacał – będziemy każdego miesiąca mieli niezłą kasę od najemców. Oczywiście jest ryzyko, że nie będzie chętnych na nasze lokum. Owszem, ryzyko nie jest iluzoryczne, to trzeba przyznać w jednoznaczny sposób. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby kupić dobrą nieruchomość – przestronną, ładną, komfortową, dobrze zlokalizowaną, ze względnie niskim czynszem. No to wtedy będzie fajnie. No to wtedy na pewno nie będziemy mądrymi Polakami po szkodzie!

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.

Dodaj komentarz