Bardzo cienka, prawie przezroczysta skóra  z pękającymi naczyniami włosowatymi. Ona jest złuszczająca  , ma skłonności do swędzenia , ponieważ dochodzi do nadmiernego napiniania spowodowanewgo niedoborem tłuszczu. Bardzo często sucha skóra jest skórą wrażliwą.

Ze względu na brak tłuszczu  i wilgoci , poprzez naruszoną warstwę hydrolipidową ( płaszyczyk kwasowy) jest ona bardzo podatna na utratę wilgoci , czego następstwem jest całkowite wysuszenie. Piękna w wyglądzie w młodości , kiedy inni mają problemy z wypryskami i trądzikiem, ma skóra sucha w dojrzałym wieku niestety problemy z powstawaniem zmarszczek.

Sucha skóra

Typ skóry każdego człowieka jest już podany przy urodzeniu

Ona podlega wpływom czynników środowiska zewnętzrznego. Konsumowanie energii słonecznej powinno być zawsze powiązane z odpowiednim cznnikiem ochronnym. także zimno  w zimie , szczególnie duże różnice temperatur , mają decydujący wpływ na wygląd skóry. Kremy ochronne przeci zimnie są bardzo istotne w tej porze roku. Szczególnie podczas jazdy na nartach, łyżwiarstwie itd.. Ale także podczas spaceru  nie wolno zapominiać o ochronnych kremach. Bardzo dobrym towarzysztem jest makijaż. On chroni skórę przed zimnem jak płaszyczk. Dzienny krem ochronny jest płaszczykiem dla skóry

Lubisz korzystanie z sauny?

Jeśli tak, to musisz bardzo uważać. Ma Twoja skóra skłonności do trądziku różowatego, konieczne jest pokrycie wielu miejsc , przy aufgussie  konieczne jest trzymanie wilgotnego ręcznika przed twarzą  i po korzystaniu z sauny , obmycie twarzy ciepłym ręcznikiem. Wiele produktów pielęgnacyjnych zapobieaga wysuszaniu skóry. Bardzo ważnym jest punkt rozpoczęcia zapobiegania temu procesowi. Z około 35 latami osiągnęłać punkt , kiedy rozpoczyna się proces starzenia. Aby ten proces spowolnić , konieczne jest użycie produktów jemu zapobiegających. Tym samym nie trzeby się obawaić, że zbyt szybko proces starznia będzie postępował. Słowo ” starzenie się” traci na jego ważności.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz