Tłusta skóra ma tendencje do nadprodukcji łoju. Poprzez ten proces dochodzi do nawilżania skóry i utrzymania jej miękką , ale również do zatykania porów, powstawania zaskórniaków, nieraz zapaleń na łopatkach  i dekoldzie.Szczególnie mlodzież, skóry. Ona ma duże pory, błyszczy i wygląda niepielęgnowaną. Ale jedną zaletę ma tłusta skóra – ona nie starzeje tak szybko , jak skóra sucha.

Właściwa pielęgnacja:  ściągająca, matująca i chroniąca

Trądzik: W okresie dojrzewania, dochodzi bardzo często do powstania akne. Ten bardzo nieprzyjemny wygląd skóry musi być bardzo intensywnie  czyszczony , chroniony i pielęgnowany. Mieszanka dwóch typów skóry ( suchej i tłustej). Jako T – zone jest określony: nos, czoło i broda. W tym zakresie jest skóra o dużych porach, błyszczy jak natłuszczona  i ma skłonności do zanieczyszczeń. Policzki mają tentencje do wysychania, jak i nadwrażliwości. Polecamy specjalne delikatne kremy, które dostarczają skórze odpowiednią wilgotność i nie obciążają tych regionów. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Tłusta skóra

W jaki sposób nawilżyć włosy?

Siano? Przypominają je włosy, gdy nie są dobrze nawilżone. 1-2 razy w tygodniu warto sprawić im intensywną kurację zaawansowaną maską, serum, olejkiem lub eliksirem, które: wymagają poświęcenia większej ilości czasu (od kilku do kilkunastu minut) i trzeba je spłukać; ale efekt działania utrzyma się nawet po kilkukrotnym myciu włosów; skutecznie wyrównują nawilżenie włosów na całej długości. Suche, trudne do ułożenia, splątane… To typowe problemy, gdy włosom brakuje wilgoci. Czasami to kłopot tylko czasowy, np. po farbowaniu czy trwałej, ale często przedłuża się. Co zrobić, by pasma odzyskały gładkość i zdrowy połysk? Nie wystarczy raz użyć kremu nawilżającego, by kondycja cery poprawiła się. Z włosami jest podobnie. Dlatego tak ważna jest systematyczna pielęgnacja. Po każdym myciu, nawet codziennie stosuj odżywki, a 1-2 razy w tygodniu zrób pasmom kurację intensywną, na przykład maską. Dzięki temu zadbasz o włosy, a jednocześnie nie obciążysz ich nadmiernie. Będą ci do tego potrzebne dobrze dobrane preparaty. Unikaj więc: kosmetyków przeznaczonych do innego rodzaju włosów, ze składem, w którym dominują chemiczne składniki, mycia włosów w zbyt gorącej wodzie, mocnego tarcia ręcznikiem.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz