Mieszane sztuki walki, to sport który w naszym kraju wciąż zyskuje na popularności. Ze względu na swoją specyfikę, wymaga on nie tylko dobrego przygotowania fizycznego ale też – głębokiej znajomości taktyki sztuk walki. Do ćwiczeń mma – zarówno treningowych jak i sparingowych, zaleca się rękawice mma.

Ich technologia wykonania, charakteryzuje się specyficznymi cechami, które gwarantują komfortowe samopoczucie podczas zarówno walki jak i treningu.

Czym charakteryzują się rękawice mma?

1. Posiadają dość specyficzną otwartą budowę. Dzięki niej, można zarówno łatwo zadawać ciosy, jak też – stosować różnego rodzaju chwyty. Zupełnie inne są pod tym względem rękawice bokserskie, które są znacznie pełniejsze i o wiele trudniej byłoby za ich pomocą stosować różnego rodzaju chwyty.

2. Oczywiście lekka i otwarta konstrukcja to nie wszystko. Rękawice mma posiadają również specjalną piankę, która znajduje się na części uderzeniowej rękawic. Doskonale absorbuje ona siłę ciosu, nie narażając zbytnio na uszkodzenia czołowej części naszej ręki jak również – przeciwnika. W ten sposób, rękawice mma łączą w sobie zarówno cechy zwykłej rękawicy bokserskiej a także samej dłoni. Ochrona i prosta budowa to w nich podstawa.

Jak wobec tego chronić je by służyły nam one jak najdłużej?

Rękawice mma - cechy i zabezpieczenie.Jedynym i najtrudniejszym zarazem przeciwnikiem tego typu rękawic jest pot. Dlatego po każdym starciu, należy bezwzględnie sprawdzić czy nasze rękawice nie są w jakimś stopniu nim pokryte. Jeśli tak, jedynym co nam pozostaje to ich dokładne przetarcie. Tylko tak wydłużymy ich czas użytkowania zważywszy, że są one najczęściej wykonane ze skóry a więc materiału mało odpornego zarówno na pot jak i na inne substancje o wodnej konsystencji. Ochrona od wewnątrz będzie polegała na obwiązaniu przed starciem rąk specjalnym bandażem. Wchłonie on skutecznie wszelaką wilgoć i uniemożliwi zabrudzenie rękawic – które w tym wypadku byłoby bardzo trudne do usunięcia. Zastosowanie bandaży również bardzo wydłuża funkcjonalność rękawic mma.

Podobne wpisy:

Agata

Absolwentka Architektury Informacji i pasjonatka copywritingu oraz social media marketingu. Uwielbia pisać o zdrowiu, fitnessie i sporcie - uważa, że dążenie do zwiększenia swojej sprawności fizycznej jest kluczem do lepszego zdrowia. Poza marketingiem kocha podróże, koty i rękodzieło.

Dodaj komentarz