Podstawowe parametry lasera cnc.Każdy laser cnc ma swoje określone parametry. Opisują one jego możliwości tnące, wydajność, moc itd. Dzięki tym parametrom, możliwe jest odpowiednie dobranie jakości i mocy lasera do naszych potrzeb. Jeśli jesteśmy specjalistami w dziedzinie, możemy nabyć taki laser, znając wyłącznie jego parametry.

Czasem niewielkie różnice w podstawowych jego właściwościach mogą spowodować sporo problemów. Przykład? Niewielka różnica mocy, może doprowadzić do tego, że cięcie sklejki za pomocą lasera nie będzie w ogóle możliwe, bądź też zakończy się zniszczonymi krawędziami, w których dana powierzchnia była cięta.

Oto kilka podstawowych parametrów laserów cnc:

1. Pierwszy parametr to moc lasera. Ta powinna wynosić kilka kW – jeśli laser ma mieć zastosowanie przemysłowe. Dzięki odpowiedniej mocy, laser może ciąć nawet najtwardsze powierzchnie w miarę szybko i wydajnie. Ponadto krótki czas cięcia zmniejsza uszkodzenia, które mogą pojawić się na przecinanej powierzchni.

2. Drugi parametr to dopuszczalna grubość ciętych materiałów. Oczywiście każdy laser cnc, ma tu inną wartość. Poza tym, każdy z ciętych w ten sposób materiałów charakteryzuje się inną odpornością na działanie lasera. Przykład? W przypadku zwykłej stali czarnej, maksymalna jej grubość, z którą „poradzi sobie” laser o mocy około 2000 W to około 15 milimetrów. Z kolei ten sam laser poradzi sobie maksymalnie z 10 milimetrami stali nierdzewnej. Widać różnicę?

3. Maksymalny rozmiar. Nie chodzi tu rzecz jasna o maksymalny rozmiar lasera a o… maksymalny rozmiar ciętej w ten sposób blachy. W tym wypadku podaje się ów wymiar we wszystkich płaszczyznach. Każdy laser, może bowiem konstrukcyjnie przeciąć powierzchnię o określonej grubości. Zróżnicowanie urządzeń tnących jest pod tym względem wręcz ogromne.

Podsumowując, każdy laser cnc służący do cięcia różnych powierzchni charakteryzuje się różnymi parametrami. Od ich odpowiedniego doboru zależy, czy będziemy zadowoleni z naszego nowego nabytku i czy będzie on dla nas dobrej jakości inwestycją.

Dowiedz się więcej na: http://www.radancnc.pl/wycinanie/radprofile

Podobne wpisy:

Wojciech

Radca prawny w niszowej firmie prawniczej z siedzibą w Bydgoszczy. Specjalizuje się w prawie dotyczącym sportu, własności intelektualnej, mediów i technologii informatycznych. Reprezentuje sportowców, kluby i federacje oraz doradza w kwestiach regulacyjnych, w tym uznawania i egzekwowania nagród oraz zamrażania aktywów. Występuje jako doradca, współdoradca, ekspert oraz arbiter w licznych zagranicznych arbitrażach sportowych, dotyczących umów, dopingu oraz innych kwestii dyscyplinarnych i etycznych.

Dodaj komentarz