Informacje niezbędne przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnegoWiele informacji, które musimy pozyskać jeśli planujemy dokonania zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym jest zbliżona do tych, które potrzebne są także wtedy gdy nieruchomość nabywana jest na rynku wtórnym. Jest to chociażby informacja o najbliższej okolicy i planach jej zagospodarowania, ale nie będzie to wszystko czego potrzebujemy aby świadomie podjąć decyzję o zakupie.

Dobrą informacją jest natomiast to, że gdy kupujemy mieszkanie wrocław nad odrą na rynku pierwotnym, możemy zaoszczędzić sporo czasu bowiem wiele informacji zobowiązany jest dostarczyć sam deweloper. Po pierwsze bardzo ważne są dane na temat samego dewelopera. Nawet bardzo atrakcyjna nieruchomość w ciekawej lokalizacji może być złym wyborem jeśli istnieje ryzyko, że mieszkanie wrocław nad odrą nie zostanie ukończone lub też realizacja rozminie się z zadeklarowanym przez inwestora standardem. Sprawdzamy zatem podstawowo dane finansowe dewelopera, w szczególności zwracając uwagę na aktualne zadłużenie firmy.

Jakość wykonania i terminowość

Poza tym interesować powinno nas to jakie projekty już zostały przez firmę deweloperską zrealizowane oraz z jakim skutkiem. Ważna będzie jakość wykonania oraz zachowanie terminów realizacji. Dodatkowo niemalże na każdym etapie możemy sprawdzić czy obecna inwestycja realizowana jest zgodnie z przyjętym harmonogramem. Poza tym deweloper powinien dostarczyć informację na temat planów zagospodarowania oraz stanu faktycznego pobliskich nieruchomości, w sąsiedztwie których realizowana jest inwestycja.

Na co zwrócić uwagę?

W ten sposób unikniemy niespodzianek oraz pozwoli nam to na zdecydowanie bardziej precyzyjne określenie wartości nieruchomości, którą będziemy chcieli zakupić. Nie można też zapomnieć o standardzie, zgodnie z którym wykonane powinno być nabywane mieszkanie wrocław nad odrą. Tutaj deweloper powinien jasno określi zakres prac które zobowiązuje się wykonać, wraz z ewentualnymi zmianami wprowadzonymi na prośbę kupującego. Zwróćmy uwagę na to czy określono precyzyjnie standard wykonania prac oraz czy jest on zgodny z przedstawionym prospektem emisyjnym.

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.

Dodaj komentarz