Makijaż oczu zalicza się do czynności, których wykonanie z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że okolice oczu są wyjątkowo delikatne. Nie zawsze „lubią się” z kosmetykami, a do tego niejednokrotnie jeden niepewny ruch może sprawić, że zniwelowane zostało kilkanaście minut pracy nad makijażem.

Czy dobry pędzel może pomóc?

Gdy wybieramy te rozwiązania, które pomogą nam w wykonaniu perfekcyjnego makijażu okolic oczu, zwykle koncentrujemy się na kosmetykach. Mamy świadomość tego, że przyjdzie nam pracować z niezwykle wrażliwą skórą, zwykle więc sięgamy po rozwiązania z kolekcji najbardziej uznanych producentów. Pędzle do oczu zwykle nie są naszym najbardziej oczywistym wyborem zwłaszcza, że przeważnie dysponujemy w domu takimi, które wykorzystujemy do każdego typu makijażu. Tymczasem okazuje się, że przeanalizowanie ich możliwości może nam bardzo pomóc. Właściwie dobrane pędzle nie tylko dodadzą nam zręczności, ale i pozwolą lepiej wykorzystać kosmetyki. Uwolnią nas od mało estetycznych smug, a jednocześnie pomogą nam zużyć dokładnie tyle podkładu lub innego kosmetyku, ile jest koniecznym.

Na jakie pędzle się zdecydować?

Gdy zastanawiamy się nad pędzlami do oczu, które powinny znaleźć się w naszej kosmetyczce, powinnyśmy pomyśleć przede wszystkim o stopniu zaawansowania wykonywanych czynności. Profesjonalne kosmetyczki często podkreślają więc, że do perfekcyjnego makijażu oczu może nam się przydać nawet pięć lub sześć różnych pędzli. Są to: pędzle do blendowania, pędzle do precyzyjnego pokreślenia miejsca załamania powieki (tak zwane „kuleczki”), pędzle do nakładania cieni, pędzle syntetyczne (gdy cienie, których używamy mają kremową konsystencję) oraz pędzelki do eyelinera (również wykonane – w zależności od indywidualnych potrzeb) z włosia syntetycznego lub naturalnego. Pędzle można wybierać samodzielnie. W przypadku problemów warto jednak zwrócić się o pomoc do kosmetyczki. Ta nie tylko wybierze odpowiednie modele, ale i podpowie, na jaki element makijażu oka zwrócić szczególną uwagę.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz