Dużą, lekką chustę, czyli pareo bardzo chętnie zabieramy ze sobą na wakacyjne wyjazdy. Rodem z Tahiti sprawdzi się w wielu sytuacjach. Możemy z niej zrobić nie tylko spódnicę, ale także efektowny gorsecik, torbę lub pasek.

Staniczek z pareo

Aby zrobić efektowny staniczek niezbędna jest duża chusta i plastikowe kółko (takie kółka dostępne są w każdej pasmanterii). Chustę składamy dłuższym bokiem na cztery części. Kiedy jest złożona owijamy się nią mocno na wysokości piersi. Jej końce przeciągamy z przodu przez plastikowe kółko. Powstałe ramiączka krzyżujemy ze sobą, przekładamy je do tyłu wiążemy na mocny supeł na karku.

Portfelowa spódnica z pareo

Aby zrobić portfelową spódnicę z pareo potrzebna nam jest chusta o wymiarach 140×160 cm. Chustę bardzo starannie owijamy wokół bioder. Wolne końca wiążemy w mocny supeł na biodrach. Chusta o wymiarach 140×160 centymetrów jest dość duża, zrobimy więc z niej spódnicę maksi. Aby spódnica była krótsza wystarczy złożyć chustę na pół lub wybrać w mniejszym rozmiarze.

Robimy torbę z pareo

Chustę rozkładamy, jej górny lewy róg zakładamy na prawy dolny, a górny prawy zakładamy na dolny lewy. Wolne końcówki lekko rolujemy i związujemy. Nasza torba jest gotowa. Im większej chusty użyjemy, tym torba będzie większa. Wprawdzie torba z pareo nie nadaje się do noszenia ciężkich przedmiotów, ale drobiazgi, które są niezbędne na plaży z pewnością się w niej zmieszczą.

Pareo w roli letnich dodatków

Pareo, które jest uszyte z cienkiego szyfonu możemy zamienić w pasek. Możemy je złożyć lub zrolować i wsunąć w szlufki. Jeżeli zapomniałyśmy zabrać na wakacje kapelusza lub czapki, aby osłonić głowę przed słońcem możemy wykorzystać pareo. Wystarczy złożyć je na pół, ściśle owinąć nim głowę i związać dość nisko na karku.

Kobietom z Tahiti pareo służyło, jak spódnica. Dzisiaj pod tą nazwą kryje się zazwyczaj dużych rozmiarów kwadratowa, trójkątna lub prostokątna chusta, którą zazwyczaj nosimy przewiązaną na biodrach, jako element stroju na plaży. Można ją jednak wykorzystać także inaczej.

Podobne wpisy:

Kalina

Autorka bestsellerów, wielokrotnie nagradzana stylistka i redaktorka działu mody w popularnym magazynie haute couture. Pomaga ludziom odmienić ich osobisty styl od zewnątrz i wewnątrz, łącząc swoje zamiłowanie do mody high fashion z nowoczesnymi technikami mindfulness. W wolnym czasie uwielbia gotować, pić wino i testować nowe azjatyckie kosmetyki.

Dodaj komentarz