Obrabiarki obsługiwane ręcznie

Plamy z soli na zimowych butach, tłusta plama, która widnieje na środku ulubionej bluzki, za ciasne buty – z tymi i podobnymi problemami na co dzień stara się uporać mnóstwo kobiet. Z pewnością więc chętnie korzystają one z naszych rad.

Farbujące buty – jak temu zaradzić?

Jeżeli kupiłaś buty, których wnętrza brudzą stopy, spryskaj je niewielką ilością lakieru do włosów. W przypadku, kiedy jednorazowe spryskanie nie okaże się skuteczne, jeśli buty nadal farbują, spryskaj je lakierem raz jeszcze. Wnętrza farbujących butów można również przetrzeć nasączoną octem szmatką – powinno pomóc.

Rozplątujemy łańcuszek

Chętnie nosimy długie łańcuszki, ale mają one jedną wadę: bardzo często się splątują. Czasem tworzą się na nich tak mocne supły, że nie uszkadzając łańcuszka nie da się ich rozplątać. Możemy jednak uratować swój łańcuszek. Do małej miseczki wlewamy niewielką ilość oleju – nie potrzeba go wiele, łańcuszek powinien się w nim jedynie zamoczyć – wkładamy do niej łańcuszek i kilka sekund delikatnie go wygniatamy. Wyjmujemy łańcuszek, wszystkie supełki powinny bez trudu dać się rozsupłać.

Co zrobić, aby kolorowe ubrania zachowały kolor?

Do płukania kolorowych ubrań z bawełny możemy wykorzystać domowe płukanki. Czerwone i zielone ubrania zachowają swój kolor, jeżeli do wody przeznaczonej do ostatniego płukania dolejemy niewielką ilość octu. Ubrania w kolorze niebieskim warto płukać w wodzie z dodatkiem niewielkiej ilości soli. Ubrania czarne, szare i granatowe możemy wypłukać używając jasnego piwa.

Usuwamy plamy z potu

Płynem do mycia okien możemy usunąć nie tylko plamy z potu, ale także z jajek i masła. Jeżeli chcemy usuwać wspomniane plamy płynem do mycia okien wybierzmy ten, który ma w swoim składzie amoniak. Plamę spryskujemy, zostawiamy na kwadrans, a potem pierzemy zgodnie z dołączoną do ubrania metką. Płyn do mycia okien z dodatkiem amoniaku sprawdzi się także, jako środek do czyszczenia biżuterii ze srebra.

Z wieloma problemami możemy sobie poradzić bez specjalistycznych preparatów.

Podobne wpisy:

Kalina

Autorka bestsellerów, wielokrotnie nagradzana stylistka i redaktorka działu mody w popularnym magazynie haute couture. Pomaga ludziom odmienić ich osobisty styl od zewnątrz i wewnątrz, łącząc swoje zamiłowanie do mody high fashion z nowoczesnymi technikami mindfulness. W wolnym czasie uwielbia gotować, pić wino i testować nowe azjatyckie kosmetyki.

Dodaj komentarz