Niespodzianka od Mikołaja

Któż w dzieciństwie nigdy nie napisał listu do Świętego Mikołaja? Jestem przekonana, że takie dziecko po prostu nie istnieje.
Święta to najbardziej magiczny okres w ciągu całego roku – ubieranie choinki, pieczenie wspólnie z babcią pierniczków, lepienie bałwana.

Jednak dla tych najmłodszych najlepszą częścią są oczywiście prezenty! Każdy kocha dostawać upominki, a jeszcze bardziej je dawać. Grudzień to piękny czas ze względu na to, że możemy uszczęśliwić swoich bliskich.

O czym marzą dziewczynki…

Listy do Mikołaja to wspaniała tradycja – praktykuje ją co druga rodzina w Polsce. Rodzice wraz ze swoimi pociechami siadają przy stole i wypisują na kartce listę prezentów jakie chcą otrzymać. Dzieci w ten sposób mogą ocenić na ile tak na prawdę były grzeczne w tym roku. Im więcej prezentów na kartce, tym większe prawdopodobieństwo, że dziecko spisało się przez cały rok na szóstkę z plusem. Na swojej liście dzieci zapisują mnóstwo propozycji – a jak wiadomo najmniejsi posiadają olbrzymią wyobraźnie. O czym marzą najmłodsi? Dziewczynki najczęściej marzą o Barbie. Chyba nie ma dziewczynki, która nie zapisałaby tego na swojej liście życzeń. Lalka Barbie to podstawa, ale co dalej? Domek dla lalek, zestaw dla małych fryzjerek lub kosmetyczek, piękne pluszaki, lalka bobas, którym mogłyby się opiekować. Ale o czym marzą chłopcy?

…i chłopaki

Chłopcy zazwyczaj wybierają bardziej męskie rzeczy – samochody, roboty, dinozaury, zestawy małego majsterkowicza. Gdy dzieci są bardziej wymagające potrafią zapisać na swojej liście zwierzątko – psa, kotka, rybkę, chomika. Bo które dziecko nie marzy o zwierzątku? Niestety jest to marzenie, które nie każda rodzina może spełnić. W poszukiwaniu idealnego prezentu dla malucha rodzice jednak decydują się na odwiedzenie sklepu zabawkowego dla dzieci. To najlepszy wybór. Panie sprzedające zwykle potrafią świetnie doradzić co jest teraz modne wśród zabawek i z czego będzie zadowolone nasze dziecko. Święty Mikołaj to najlepszy pomocnik rodziców – zawsze pomoże uszczęśliwić nam naszego malucha w tym pięknym grudniowym świecie.

Przeczytaj więcej na temat zwyczajów: Czy wiesz kiedy są mikołajki?

Podobne wpisy:

Małgorzata

Radca prawny w niszowej firmie prawniczej z siedzibą w Bydgoszczy. Specjalizuje się w prawie dotyczącym sportu, własności intelektualnej, mediów i technologii informatycznych. Reprezentuje sportowców, kluby i federacje oraz doradza w kwestiach regulacyjnych, w tym uznawania i egzekwowania nagród oraz zamrażania aktywów. Występuje jako doradca, współdoradca, ekspert oraz arbiter w licznych zagranicznych arbitrażach sportowych, dotyczących umów, dopingu oraz innych kwestii dyscyplinarnych i etycznych.

Dodaj komentarz