Kredyty i pożyczki należą do najpopularniejszych produktów bankowych, z których korzystają klienci. Trudno jest zatem dziwić się temu, że banki przygotowują w tych kwestiach tak zróżnicowane oferty. Obecnie praktycznie każdy klient może znaleźć coś idealnie pasującego do jego potrzeb. Nie zawsze muszą to być jednak wielkie kredyty związane z poważnymi procedurami bankowymi oraz wymaganiami w stosunku do kredytobiorcy.

Mała i szybka pożyczka na nagłe wydatki

Przykładem znacznie prostszego produktu bankowego w tej dziedzinie są obecnie pożyczki gotówkowe. Same w sobie należą do najpopularniejszych produktów bankowych. Wynika to z kilku podstawowych ich zalet.

Najciekawsze oferty kredytoweDecydując się na pożyczkę gotówkową można otrzymać pieniądze w bardzo krótkim czasie. Przywykliśmy do wrażenia, że pożyczanie pieniędzy w banku zawsze jest długim i żmudnym procesem. Wydaje się nam, że bank zawsze oczekuje od kredytobiorcy całych stosów dokumentów i zaświadczeń o jego aktualnej sytuacji finansowej. W przypadku pożyczki gotówkowej sprawa jest jednak o wiele łatwiejsza.

Wniosek można zazwyczaj złożyć przez Internet. Banki nie stosują tu raczej tak rygorystycznych wymagań, choć oczywiście posiadanie stałego dochodu i brak innych, większych zobowiązań finansowych jest czymś bardzo ważnym. Niemniej jednak otrzymanie tu pieniędzy jest o wiele łatwiejsze, niż się wydaje. Odpowiedź banku przychodzi nierzadko w ciągu dosłownie kilku chwil.

Pożyczka na „mniejsze” wydatki

W zamian za tak wielką prostotę i szybkość w załatwieniu wszystkich procedur musimy liczyć się z tym, że w ramach takiej pożyczki nie otrzymamy wielkich pieniędzy. Wszystko jednak zależy od tego, co konkretnie rozumiemy przez „wielkie”. Kwota w okolicach 50 tysięcy złotych zdecydowanie zaspokoi potrzeby wielu klientów. Trzeba jednak przyznać, że jest to za mało na przykład na zbudowanie domu czy kupno nowego samochodu – w przypadku takich potrzeb trzeba sięgnąć po większy kredyt. Nie zmienia to jednak faktu, że w wielu sytuacjach taka pożyczka jest doskonałym rozwiązaniem.

Podobne wpisy:

Bartosz

Zorientowany na wyniki księgowy/specjalista finansowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w usługach finansowych, underwritingu i zarządzaniu obsługą klienta. Myśliciel strategiczny i koncepcyjny z umiejętnością maksymalizacji relacji z klientami poprzez wykorzystanie pozytywnych technik rozwiązywania problemów. Posiada udowodnione doświadczenie w usprawnianiu i wzmacnianiu operacji finansowo-księgowych w różnorodnych, globalnych organizacjach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz