Pedicure to bardzo popularny zabieg kosmetyczny. Jest wykonywany w każdym salonie kosmetycznym. Wykonanie pedicure może nie jest zabiegiem drogim, są jednak kobiety, które wolą wykonać go samodzielnie w domu. Zarówno w salonie, jak i w domu niezbędne są akcesoria do pedicure. Jakie koniecznie trzeba kupić?

Podstawowe akcesoria do pedicure

Pedicure najczęściej zaczynamy od wymoczenia stóp i usunięcia martwego i zrogowaciałego naskórka. Najwygodniej zrobimy to posługując się specjalną metalową tarką. Zabieg wykonamy jeszcze łatwiej, gdy wybierzemy tarkę, której część metalowa jest ruchoma. Tarkę można zastąpić pumeksem, ale nie jest to rozwiązanie godne polecenia. Niezbędne są także cążki do paznokci. Cążki usuniemy skórki i skrócimy paznokcie. Cięcie będzie łatwiejsze, gdy rączki cążek będą lekko sprężynować. Do skracania paznokci można użyć również specjalnych obcinaczy. Te do skracania paznokci u stóp są dłuższe niż te do paznokci u rąk. Przyborami wykorzystywanymi zarówno w salonie, jak i w domu są pilniczki do paznokci. Osoby, które mają twarde i mocne paznokcie mogą używać metalowych pilniczków; w przypadku delikatnych paznokci lepsze są pilniczki papierowe lub szklane. Wszystkie te akcesoria są uniwersalne; poza tarką można ich użyć również wykonując manicure.

 

Dodatkowe akcesoria do pedicure

Na wyposażeniu salonu, w którym oferowane są zabiegi pedicure na pewno znajdziemy frezarkę do paznokci. Jest niezbędna zarówno przy tradycyjnym, jak i hybrydowym pedicure. Z frezarki można skorzystać również przy manicure. Pedicurzystki używają także polerki do paznokci. Polerka wygładza paznokcie, nadaje im blask i sprawia, że lakier trzyma się na paznokciach dłużej. Samodzielne zrobienie pedicure w domu ułatwią separatory. Zarówno przy wykonywaniu manicure, jak i pedicure przydają się bezpyłowe waciki.

Pedicure to zabieg wyjątkowo często wykonywany w salonach kosmetycznych. Można go zrobić także samodzielnie. Zarówno w salonie, jak i w domu niezbędne są specjalne akcesoria.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/65-pedicure

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz