Prawidłowa pielęgnacja stóp jest bardzo często zaniedbywana, szczególnie zimą, kiedy nasze stopy i nogi są ciepło ubrane i tkwią w kozaczkach. Jak tylko robi się ciepło, stają się również buty lżejszymi. I już cieszą się japonki & co, ale zrogowaciała skóra i łuszczące się paznokcie-to jest niemożliwe.

Pierwsza zasada: doprowadzenie stóp do porządku, zanim je pokażemy latem

Jak tylko wkładamy letnie obuwie, jest konieczne, aby nasze stopy miały zadbany wygląd i mogły być pokazane, szczególnie po długotrwałym przebywaniu w kozaczkach. Jak to najlepiej jest możliwe, pokazujemy poniżej. Po długiej przerwie zimowej często nie wystarczy pilnik do paznokci i troszeczkę kremu. Pierwszy aspekt to odnowa biologiczna. Zaczyna się od kąpieli. Do letniej wody dodajemy pielęgnujące olejki lub wyciągi kwiatów. Również można użyć olej oliwny. Stopy muszą mięknąć około 20 minut. Zrogowaciała skóra powstaje tam, gdzie mają one największy nacisk.

Piękne stopy latem

Najlepiej można ją usunąć przy pomocy pumeksu

Uwaga: istnieje ryzyko zranienia, jeśli nie zauważysz miękkiej skóry, albo za dużo usuniesz. Dalszy krok to złuszczanie, aby usunąć nadmiar złuszczonej skóry. Jako alternatywa jest nacieranie stóp solą. To ma ten sam efekt działania. I teraz robimy te dokładności. Paznokcie muszą byś doprowadzone do wspaniałego wyglądu. Przy pomocy nożyczek do paznokci i pilnika pozyskają odpowiednią formę. Nadmiar naskórka  usuwamy przy pomocy pałeczki drewnianej  specjalnej do tego celu. W zależności od gustu można można paznokcie lakierować. Albo  warstwami, albo lakierem bezbarwnym, z połyskiem perłowym lub w  bardzo ostrych kolorach. W ostatnim przypadku polecamy na zakończenie użycia  lakieru bezbarwnego, to utrwala kolor.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz