Kup sobie autko

Wiele osób zamierzających kupić samochód stawia sobie zasadnicze pytanie: Kupić nowy, czy używany? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i jest zależna od bardzo dużej liczby czynników mogących mieć wpływ na decyzję o rodzaju zakupu.

Zasadniczym i podstawowym czynnikiem jest kwota, którą dysponujemy na zakup naszego wymarzonego pojazdu. Przy posiadaniu większej ilości środków finansowych warto pomyśleć o zakupie nowego pojazdu. Nowy pojazd nie wymaga takich inwestycji, jak pojazdy używane, w których zawsze coś jest w krótkim czasie użytkowania do naprawy. W przypadku posiadania mniejszej ilości środków finansowych można rozważyć kupno nowego samochodu spłacanego w ratach lub zakup pojazdu używanego.

Na rynku wtórnym w Polsce dostępne są samochody osobowe niemal wszystkich marek

Bez wątpienia każdy miłośnik motoryzacji znajdzie coś dla siebie. Samochody typu combi, sedan, coupe, w różnych kolorach, markach, przebiegach, pozwalają nabywcy wybierać w nieskończoność. Niestety stan techniczny wielu samochodów sprowadzanych z zagranicy potrafi budzić wiele wątpliwości. Niestety bardzo często trafiają się pojazdy z cofniętymi licznikami nawet o kilkaset kilometrów. Nielegalny proceder związany z cofaniem przebiegu samochodów niestety jest nadal przez wielu importerów praktykowany.

Obok samochodów osobowych Polacy bardzo często kupują również samochody dostawcze oraz samochody ciężarowe i autobusy

Zachodnie pojazdy wycofane z użytku często trafiają do Polski i tutaj jeszcze długo służą różnym przewoźnikom. Jedynie potentaci na rynku przewozów osobowych i towarowych pozwalają sobie na zakup całkowicie nowych pojazdów największych światowych marek.

Podkreślić należy, że aktualnie na polskim rynku motoryzacyjnym można obserwować wzrost sprzedaży nowych, nieużywanych samochodów osobowych. Tendencja ta ma wiele pozytywnych skutków, gdyż między innymi przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska, gdyż nowe silniki są zdecydowanie bardziej ekologiczne od tych, które były stosowane dwadzieścia, czy trzydzieści lat temu.

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz