Każde, dobrze wybrane okulary  są dodatkiem dla naszego wyglądu – ale one są tylko dodatkiem. Naturalnie trzeba uważać w wyborze koloru makijażu, aby pasował do koloru naszych okularów.  Neutralne kolory okularów nie są żadnym problemem, ale jeśli ktoś lubi okulary czerwone , szybko zauważy, że czerwony nie zawsze jest… czerwony ( np. szminki czy róż). Jeśli w środku twarzy spotkają się dwa kolory, które wzajemnie nie pasują  to może być bardzo ” bolesne” , i może powodować że wielu nie może nam spojrzeć w oczy.

Odnośnie oczu:

Przy krótkowzroczności powyżej dwóch dioptrii : dwa wyglądają oczy za okularami mniejsze, aniżeli są w rzeczywistości  – dlatego konieczne jest przy makijażu pomaganie, aby odzyskały ich wielkość! Dodatkowo rozpraszają ramki okularów . Wspaniałym jednak jest: ten optyczny efekt zmniejszenia pozwala użyć makijaż, który poprzez jego nadmierne kolory  , bez okularów byłby nie do zaakceptowania. Po prostu był by za mocny, za bardzo przeładowany. Ale jak tylko wkładasz okulary , wygląda on wspaniale!

Wspaniały makijaż - także dla okularów!

AMU jest nadal , tylko jego odmiany i fasety są nie tak zauważalne.

Oczywiście każdy musi to połączyć z własnym gustem , ale proszę nie wierz ekspertom, którzy polecają jasne, ledwo widoczne kolory za okularami . Miej odwagą i nanieś je intensywniejszymi  i podkreśl Twoje oczy! Co nie jest dozwolone:,jako że okulary zawsze ograniczają obszar dla makijażu , przy nadmiernym tuszowaniu rzęs może się zdarzyć, że one będą  jako ” wycieraczki” na okularach. Ten problem znają także Panie noszące okulary przeciwsłoneczne przy nadmiernie natuszowanych rzęsach. Róż pod okularami może mieć plamisty wygląd  – dlatego lepiej nanieść jego poniżej.  Oczy dalekowzroczne:  są trudniejsze do makijażu,ponieważ za okularami wyglądają większymi  i mogą łatwo stać się „oczami ryby” . Eksperci polecają czarny lub ciemno-brązowy tusz do rzęs, co zmniejsza oczy  – ale proszę nie używać za dużo tuszu , bo okulary powiększą ten efekt. Ktoś, kto ma cienie pod oczami ( powodują większe oczy)  powinien w wewnętrzym kąciku używać biały ołówek i cienie pokrywać jasnym makijażem.  Kolorowe, wyraziste cienie na powiekach są tabu , lepiej ciemne , ciepłe kolory ziemne nakładane tylko do fałdki powieki.  Bardzo dobrze wygląda, jeśli kolor cieni harmonizuje z kolorem oprawki okularów. Połączenie długo i krótkowzroczności  na obydwu oczach:  jeśli nosisz przy tym okulary , konieczna jest adaptacja makijażu na obydwu oczach lub lepiej rezygnacja z niego.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz