Z każdym dniem robi się coraz chłodniej. Wiatr przywiewa ciemne chmury nad dachy naszych domów, mamy ubierają dzieci cieplej i cieplej.

Za kilka tygodni wokół nas zauważymy pierwsze oznaki zwiastujące zbliżanie się Świąt bożego Narodzenia. Dookoła zabłysną kolorowe światełka, pojawią się ozdoby choinkowe, a świat pokryje ciepło świątecznego nastroju.

Nieodłączną częścią tego okresu w roku jest choinka i prezenty

Każdy z nas myśląc o tych chwilach zastanawia się, czy zasłużył, aby zostać obdarowanym. Dzieci pokornieją, stają się grzeczniejsze, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Świat na chwilę staje się spokojniejszy, przyjemniejszy i bardziej przyjazny niż w każdym innym momencie cyklu kalendarzowego. Rodzice zastanawiają się i planują jak spędzimy święta, dokąd pojedziemy, kogo zaprosimy. Mamy wymyślają i ustalają świąteczne menu, a tatusiowie poszukują najpiękniejszych na świecie choinek, które zachwycą wszystkich domowników i zaproszonych gości. Świąteczne drzewko, to również miejsce szczęścia i radości, przede wszystkim dla najmłodszych. To tam znajdą oni prezenty. Jednak zanim to nastąpi, wielu maluchów spróbuje po raz pierwszy lub kolejny pisać listy do Mikołaja. Przeleją na papier swoje marzenia i pragnienia, jakie chciałyby, aby zostały spełnione w ten wyjątkowy dzień zwany potocznie przez wszystkich gwiazdką. Cały rok na niego wyczekują i mają nadzieję, że nawet jeśli na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy nieco nabroiły, to zostanie im to troszeczkę zapomniane lub wręcz wybaczone. Mają nadzieję, że ich postanowienie poprawy zwycięży i prezenty będą piękne i obfite. Cóż… Byłoby wspaniale!

Rodzice

Zabawmy się w Mikołaja i w miarę naszych możliwości, pozwólmy naszym pociechom odczuć, że takie najgorsze, jeśli chodzi o zachowanie, nie są. Doceńmy szkraby. Pokażmy im, że jak będą się starać, obfitości pod świątecznym drzewkiem będzie co nie miara! Sprawimy radość im oraz sobie, kiedy zobaczymy na ich małych buźkach szczery uśmiech i błysk szczęścia w oku. Niech święta będą cudowne!

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.

Dodaj komentarz