Jak znaleźć dobrą szkołę językową?

Szkoła językowa nie musi już być zlokalizowana blisko miejsca zamieszkania, szkoły czy pracy. Nowoczesna szkoła języków obcych oferuje często możliwość dojazdu w określone miejsca do dzieci, uczniów, osób prywatnych czy firm.

Dobra szkoła językowa jest też w stanie dostosować się nie tylko do wieku uczestników, poziomu znajomości języka, intensywności nauczania czy miejsca nauki. Może stworzyć nowe grupy dla chętnych chcących rozpocząć naukę w każdym czasie, nie tylko na początku roku szkolnego czy semestru. Takie elastyczne podejście pozwala na rozpoczęcie nauki w dowolnym terminie, bez konieczności nadrabiania materiału i obawy przed „odstawaniem od grupy”.

Wybierz najlepszy kurs dla siebie

Wystarczą już 2 chętne osoby, aby utworzyć nową grupę, w dowolnym momencie w roku. Zanim podejmiemy decyzje o wyborze szkoły językowej, warto wybrać się na lekcję próbną lub zaprosić nauczyciela do siebie. Dobre szkoły przeprowadzają je za darmo. Mamy wówczas możliwość zapoznania się z metodami nauczania i sprawdzenia, jak wyglądają lekcje z native speakerem – zwłaszcza, jeśli nie mieliśmy dotychczas takiej możliwości. Dobre szkoły językowe to zadowoleni klienci. A rozwój osobisty jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala na ciągłe poszerzanie swoich umiejętności i wiedzy. Udział w różnych kursach i szkoleniach, w tym szkoleniach językowych, pozwala na rozwijanie swoich zainteresowań i zdobywanie nowych kompetencji, co przyczynia się do osiągnięcia sukcesu zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Warto poradzić się znajomych

Czytajmy referencje i opinie klientów szkół o efektach ich nauczania. Nowoczesną i spełniającą powyższe kryteria szkołą językową jest Cambridge School of English. To renomowana placówka kształcenia lingwistycznego, oferująca naukę języków obcych z wyselekcjonowaną kadrą native speakers. Prowadzi szkolenia w wielu językach w formie kursów stacjonarnych, wakacyjnych, maturalnych czy egzaminacyjnych (CAE, CPE, FCE, BEC, LCCI) oraz dla różnych poziomów znajomości języka. Szkoli pracowników firm, managerów, a także oferuje kursy w Wielkiej Brytanii. W zakresie kursów dla biznesu warto wybrać L² – Language Consulting, która jest polską firmą, do której należy Cambridge School of English oraz Akademia Cambridge. Specjalizuje się w szkoleniach językowych dla firm, także w zakresie języka specjalistycznego oraz tłumaczeniach z i na wiele języków. Szkoli corocznie ok. 6 tysięcy kursantów z ponad 50 krajów.

Podobne wpisy:

Agata

Absolwentka Architektury Informacji i pasjonatka copywritingu oraz social media marketingu. Uwielbia pisać o zdrowiu, fitnessie i sporcie - uważa, że dążenie do zwiększenia swojej sprawności fizycznej jest kluczem do lepszego zdrowia. Poza marketingiem kocha podróże, koty i rękodzieło.

Dodaj komentarz