bedroom-389254_640Już samo planowanie wystroju domu czy też aranżacja wnętrz może być dla wielu osób ciekawym i pasjonującym hobby. Czy chodzi tutaj o planowanie wystroju własnego domu czy też innych pomieszczeń. W każdym razie decyzje odnośnie wystroju domu podejmowane muszą być bez mała przez każdego z nas.

Można uniknąć decyzji na temat całościowego wystroju swojego domu, wynajmując specjalistyczną firmę, ale drobniejsze poprawki takie jak wykładziny czy innego rodzaju elementy powinno się już wymieniać w swoim własnym zakresie. Hobby, któremu poświęca się dużo czasu, może być także jak najbardziej sztuką.

Papierowe witraże

Jednym, z takich dosyć nowych objawów sztuki nowoczesnej są tak zwane witraże papierowe, które nie tylko mogą stanowić ciekawe ozdoby, ale mogą nadawać się także jako pomysły na prezenty. W okresie świątecznym, kiedy to wysyłane są kartki z życzeniami do najbliższych oraz do znajomych, można nieco się w tym zakresie wyróżnić i wybrać witraże świąteczne, czy to wykonane własnoręcznie przez siebie czy też zakupione w sklepach, gdzie także można bez większych trudności znaleźć ciekawe witraże. W przypadku wystroju swojego domu także można zastosować witraże, ale tym razem już szklane. Co prawda mogą budzić one skojarzenia z tymi, które stosowane są w świątyniach, ale należy pamiętać, że jest to po postu rodzaj ozdoby, swoją drogą dosyć często stosowanej dawniej, w wielu domach. Tematyka witrażu może być dowolna, nie musi on też przedstawiać w sposób klasyczny różnego rodzaju postaci, może być to po prostu kolorowa ozdoba.

Umiejscowienie witrażu

Ważne jest umiejscowienie witrażu w naszym domu. Od umiejscowienia uzależnione jest oczywiście także to, jak będzie się on prezentować. Ważna jest w tym przypadku gra świateł, padające na witraż promienie słoneczne mogą znacznie zmieniać to, w jaki sposób będzie się on prezentować w domu czy też jakimkolwiek innym budynku. Witraże prezentować powinny się dobrze zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Obecnie koszty wykonania takich małych dzień sztuki nie są wysokie, można zatem zastanowić się nad zastosowaniem ich w swoim własnym domu.

poznaj ofertę – http://ravensberger-materace.pl/

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.

Dodaj komentarz