Jako, że na współczesnym rynku mamy do czynienia z bardzo różnymi wycieraczkami samochodowymi, kierowcy mogą mieć spory dylemat zanim dokonają wyboru tych właściwych artykułów. W zasadzie dylemat polega głównie na tym czy wybrać zwykłe wycieraczki samochodowe, czy też może skusić się na wycieraczki płaskie. Można jeszcze kupić wycieraczki hybrydowe, ale tym na chwilę obecną nie należy zaprzątać sobie głowy. Chodzi w głównej mierze o to czy takie płaskie wycieraczki będą odpowiednie, czy może nie nadają się do każdego samochodu? Niezależnie od tego czy jeździmy VW Passat, Oplem, BMW, Fiatem, czy Mazdą, jak najbardziej możemy założyć do tego samochodu wycieraczki płaskie. Jednakże pamiętajmy, iż oprócz tego, że posiadają one wiele zalet, mają również pewne wady.

Zalety i walory

Do zalet takich rozwiązań należy z pewnością zaliczyć odporność na korozję, mniejszy opór powietrza podczas jazdy jak również lepsze doleganie do szyby przy osiąganiu większych prędkości. Z pewnością nie są to tylko niuanse, ale bardzo ważne aspekty, aczkolwiek wycieraczki bezprzegubowe posiadają także pewne wady. Mowa tutaj na pewno o cenie tychże wycieraczek jak również o skomplikowanym wyborze. Jeśli przykładowo w naszym samochodzie mamy wypukłą szybę, to wycieraczki płaskie powinny być bardzo dokładnie wyprofilowane. W przeciwnym razie nie będą one spełniały swojej roli, a po cóż nam wycieraczki, które nie ściągają i nie odprowadzają wody opadowej w sposób dokładny. Przed zakupem wycieraczek zatem należy bardzo dokładnie się zastanowić. Skorzystać można także z serwisu internetowego oferującego pomoc w doborze oraz sprawną wyszukiwarkę modeli, przykładem może być strona http://autooto.pl/, gdzie dostępne są także kosmetyki i inne akcesoria.

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz