Jak urządzić mieszkanie w stylu boho?

Niektóre style w aranżacji wnętrz inspirowane są architekturą (eklektyczny) czy modą. Do jednych ze stylów, które zainspirował świat kobiecej mody należy styl boho. W modzie styl ten narodził się w latach 60. i 70. minionego wieku.

Był buntem przeciwko sztywnym zasadom i uznanym wartościom. Na początku lat 90. w stylu boho zaczęto urządzać wnętrza.

Styl inspirowany naturą

W wnętrzu w stylów boho możemy puścić wodze swojej wyobraźni i sięgnąć po mieszankę motywów ludowych, etnicznych i ekologicznych. Styl boho jest barwny i bardzo swobodny. To styl, który przypadnie do gustu osobom, którym nie podobają się wnętrza zaaranżowane w chłodnym, bardzo minimalistycznym stylu industrialnym. Wybierając tkaniny do wnętrza, które chcemy urządzić w stylu boho sięgajmy po te, które zdobią desenie charakterystyczne dla odległych Indii i krajów Bliskiego Wschodu. Nie bójmy się także deseni kwiatowych. W jednym wnętrzu możemy zestawić ze sobą przeróżne kolory. Nie może zabraknąć barw inspirowanych naturą, a więc przede wszystkim różnych odcieni zieleni czy koloru fuksji, jak również kolorów, które są charakterystyczne dla krajów Bliskiego Wschodu i Indii, czyli przede głównie różnych odcieni barwy złotej. Do tego mogą pojawić się różne odcienie błękitu, mocnej czerwieni i pomarańczu. W salonie nie może też zabraknąć miękkich poduch, puf, mieniących się kolorami tęczy makatek, zasłon i narzut. Sięgnijmy także po rodzime tkane kilimy i ręcznie tkane chodniczki.

Ograniczona ilość dekoracji

Wnętrza urządzone w stylu boho są bardzo kolorowe, przytulne, naturalne i radosne. W tym stylu możemy urządzić nie tylko salon, ale także sypialnię. Akcentem, którego nie powinno zabraknąć w sypialni w stylu boho jest duże wygodne łóżko ozdobione kolorową narzutą w etniczne wzory. Aranżacja wnętrza w stylu boho będzie udana pod jednym warunkiem: nie przesadzajmy z ilością różnych dekoracyjnych bibelotów. W ten sposób unikniemy wrażenia, że wnętrze jest zagracone.
Styl boho to propozycja, która spodoba się osobom o artystycznej duszy, które lubią bawić się w łączenie kolorów i wzorów.

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.

Dodaj komentarz