Jaki model wybrać? - pytanie kupujących samochody.

Zakup samochodu osobowego wywołuje ogromny problem wśród członków rodziny. Każda z osób w rodzinie bardzo często zgłasza swoje uwagi, co do nowego rodzinnego pojazdu.

Przykładowe preferencje mogą ujawniać się w zgłaszaniu następujących uwag:
– samochód musi spełniać normy bezpieczeństwa,
– samochód musi być ergonomiczny,
– samochód musi mieć zawieszenie typu sport,
– samochód musi być pięciodrzwiowy,
– auto powinno być w wersji combi,
– auto powinno mieć klimatyzację strefową.

Samochód

Te preferencje mogą również dotyczyć kolorów i wielu innych cech pojazdu, jak pojemność silnika, jego moc, poziom spalania paliwa na 100 km. Najwięcej dyskusji wywołuje jednak wybór marki samochodu. Samochody osobowe oferowane na polskim rynku motoryzacyjnym występują we wszystkich możliwych wersjach. Na rynku obecne są również wszystkie liczące się marki. W Polsce znajdziemy wiele salonów samochodowych takich marek, jak: Ford, Fiat, Opel, Renault, Peugeot, Citroen, BMW, VW, Audi, Volvo, Suzuki, Toyota, Mazda, Mercedes. W każdym salonie możemy przymierzyć się do fotela wybranego modelu samochodu, zobaczyć jego wnętrze oraz to, co kryje się pod maską. Przedstawiciele dealera zawsze chętnie przedstawią wszystkie cechy każdego modelu oferowanego w salonie.

Który model?

W momencie wyboru modelu samochodu należy jeszcze podjąć decyzję związaną z jego kolorem oraz rodzajem i kolorem tapicerki wewnętrznej. Pod uwagę przy decyzji o tapicerce i wystroju wnętrza warto wziąć pod uwagę kilka czynników, a mianowicie: czy samochodem będą wożone dzieci, czy w samochodzie będą palone papierosy, czy jesteśmy mieszkańcami wsi, czy też miasta. Wszystkie te czynniki będą w pewien sposób później odbijać się na stanie tapicerki, dlatego wybierając jej kolor i tworzywo z którego będzie ona wykonana odgrywa ważną rolę. Jeśli wozimy w samochodzie dzieci, wówczas tapicerka przede wszystkim powinna być odporna na zachlapania i różne inne źródła plam. W końcu nie chcemy, żeby czyszczenie auta stało się dla nas przykrym obowiązkiem. W przypadku, gdy palimy tapicerka powinna być wykonana z tworzywa nie pochłaniającego dymu. Jeśli mieszkamy na wsi tapicerka powinna być odporna na zabrudzenia, gdyż z reguły to na wsi grozi nam większe ryzyko wejścia do samochodu w brudnych, zachlapanych butach.

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz