eye-766166_640Estetyka stała się w ostatnich czasach bardzo ważnym elementem. Dbamy o urodę, ponieważ wiemy jak jest istotna jeśli chodzi o kształtowanie naszego wizerunku. Upiększamy się na wiele sposobów. Czcimy kult piękna stosując naturalne sposoby, ćwicząc, jak również odpowiednio się odżywiając, wybierając rozmaite diety.

Niektórzy korzystają z chemicznych metod: zażywają leki, stosują różnego rodzaju kosmetyki. Coraz częściej też zdarza się, że decydujemy się na upiększanie mechaniczne, a więc poddajemy się operacjom plastycznym. Gabinety, których specjalizacją jest chirurgia plastyczna nie mogą narzekać na brak klientów. Najczęściej można spotkać tam panie, próbujące poprawić mankamenty swojej urody.

Coraz częste zainteresowanie mężczyzn zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej

Ale bywa również, że zabiegom plastycznym poddają się panowie. Do najczęściej odbywających się operacji plastycznych można zaliczyć powiększanie biustu, liposukcję oraz lifting. Rzadziej dokonuje się korekty poszczególnych części ciała, zwłaszcza elementów twarzy: nosa, ust, uszu, kości policzkowych. Zabiegi estetyczne tego typu są bowiem bardzo bolesne, a co więcej stanowią poważną ingerencję w nasze ciało. Dlatego też każdą decyzję o poddaniu się tego typu operacjom należy starannie przemyśleć i mieć świadomość, że rekonwalescencja bywa długa i wymaga ogromnej siły woli. W dużych miastach coraz częściej powstają gabinety medycyny estetycznej. Chirurgia plastyczna warszawa codziennie przyjmuje setki klientów zainteresowanych poprawianiem swojej urody. Oczywiście nie każdy kwalifikuje się do takich operacji.

Obowiązkowy wywiad przed zabiegiem

Zanim zostanie przeprowadzony zabieg, lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem dotyczący przebytych chorób, dziedzicznych skłonności i tym podobnych. Nawet prosta operacja taka jak powiększanie biustu, w której wykorzystuje się implanty, wymaga dokładnego rozeznania się w stanie zdrowia pacjentki. Jest to bardzo ważne, aby zabieg upiększania nie stał się czymś, co zaszkodzi zdrowiu lub pogorszy samopoczucie pacjenta. Ideą medycyny estetycznej jest bowiem poprawianie nie tylko wyglądu, ale także nastroju osób, które poddają się zabiegom.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz