Samochody osobowe na polskich drogach

Auta produkowane są dla różnych odbiorców. Każdy może znaleźć coś dla siebie, przeszukując internet z ofertami czy też giełdy, szukając idealnego samochodu dla siebie. W zależności od potrzeb, gustu, przeznaczenia a nawet płci osoby kupującej, można wybrać zupełnie inne modele.

Kobiety z pewnością wybiorą mniejsze samochody, idealne do dojazdu do pracy czy fryzjera albo babski wieczór. Duże auto nie jest kompletnie potrzebne, a nawet czasami wręcz na odwrót. To często oznacza, że im mniejsze i kompaktowe auto, tym lepiej.

Natomiast mężczyźni mogą wybierać większe modele

Wiąże się to nie tylko z przewożeniem dużej rodziny na większe odległości. Duże samochody osobowe nie są problemem, gdy trzeba je zaparkować, a w dodatku wyglądają po prostu dobrze. Tym samym mężczyzna może wybrać auto o większej ilości dostępnych opcji. Wbudowana nawigacja, tysiące przycisków i gadżetów jest rajem dla faceta, który lubi bawić się z takimi akcesoriami. Pomagają w jeździe, ale także dobrze wyglądają, a można także wiele rzeczy ustawić pod swoje upodobania i preferencje. Z drugiej strony, najbardziej pożądanymi samochodami przez kobiety są te proste. Nie jest im potrzebne setki przycisków, którymi nawet nie będą zainteresowane, aby sprawdzić ich zastosowanie. Zazwyczaj jest to co najwyżej forma ozdoby. Wracając do wcześniejszej kwestii, wielkość samochodu ma także zupełnie inne znaczenie. Mężczyźni zazwyczaj są bardziej wyrośnięci i potrzebują o wiele więcej miejsca, aby po prostu wygodnie jechać w takim aucie.

Odsunięcie fotela maksymalnie do tyłu to jedno

Niskie auta kompletnie nie nadadzą się dla takich osób, dach wtedy musi być podwyższony. Kobiety często są o wiele drobniejsze i niższe, więc wygodna jazda w małym aucie nie jest żadnym problemem dla takiej osoby. Kobiety także mają ułatwioną sprawę, gdyż przesiadka do większego auta nie jest żadnym problemem i można też jechać w taki sposób. W drugą stronę jest to kompletnie niewyobrażalne i praktycznie niewykonalne, chyba że na małe odległości.

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz