Na wyposażeniu większości firm nie może dziś zabraknąć samochodu. Są jednak przedsiębiorcy, którzy nie są w stanie sfinansować jego zakupu ze środków własnych. W takiej sytuacji mają do wyboru dwa rozwiązania: kredyt w banku lub leasing auta. Rozwiązanie drugie ma wiele zalet, zdobywa więc coraz większe grono zwolenników.

Jaką firmę leasingową wybrać?

Zwiększająca się popularność leasingu sprawiała, że na rynku działa coraz więcej firm leasingowych. Jedną z nich jest Santander Consumer Multirentm – spółka, która jest powiązana z doskonale w Polsce znanym bankiem Santander Consumer. Oferta przygotowana przez Santander Consumer Multirent skierowana jest do firm bardzo różnej wielkości. Przygotowano ją przede wszystkim z myślą o właścicielach małych i średnich firm. Z uwagi na to, iż właściciele tych firm mogą mieć problem ze zgromadzeniem wymaganego wkładu własnego, Santander Consumer Multirent proponuje tym przedsiębiorcom leasing z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. To bardzo atrakcyjna oferta, gdyż wpłata własna wynosi 0 procent.

Leasing firmowych samochodów

Jaka jest oferta?

Santander Consumer Multirent oferuje cieszący się wśród przedsiębiorców największą popularnością leasing operacyjny. Jego zaletą jest to, że zarówno pierwsza wpłata (tak zwany czynsz inicjalny) oraz wszystkie kolejne raty wchodzą w koszt uzyskania przychodu. Nabyty w leasingu samochód wchodzi w skład firmowego majątku. Przedsiębiorcy zobowiązani są więc do dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Zaletą leasingu jest także to, że można go dostać zdecydowanie łatwiej od bankowego kredytu.

Jaki auto można wziąć w leasing?

Większość osób jest przekonanych, że leasing dotyczy jedynie nowych samochodów. W firmie Santander Consumer Multirent możliwy jest także leasing aut używanych. Rozwiązanie w tym przypadku najlepsze to wybranie samochodu, który ma nie więcej jak 8 lat.

Leasing aut to rozwiązanie coraz chętniej wybierane przez przedsiębiorców. Mała liczba dokumentów, które trzeba dołączyć do wniosku oraz stosunkowo duża elastyczność to jedne z zalet leasingu.

Podobne wpisy:

Jacek

Analityk bukmacherski i niezależny pisarz sportowy. Ma szczególną pasję do pisania o kulturze sportowej, kibicach i analizach taktycznych. Po pracy interesuje się alpinizmem, motoryzacją i wszystkim, co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Na blogu pisze o swoich przygodach, wspinaczce górskiej, samochodach i poradach treningowych.

Dodaj komentarz