Co to jest keylogger?

Na rynku sprzętu detektywistycznego cały czas pojawiają się ciekawe nowinki. Wiele z nich można z powodzeniem wykorzystać do monitorowania pracy podwładnych, sprawdzenia wierności w związku, czy monitorowaniu aktywności w internecie dzieci.

W naszym artykule opiszemy dziś, jak działa bardzo przydatne urządzenie szpiegowskie, czyli keylogger Ogólnie rzecz biorąc keylogger to rozwiązanie, które pozwala na monitorowanie aktywności użytkowników danego sprzętu komputerowego. Wyróżnić można keyloggery sprzętowe oraz programy szpiegujące. W naszym artykule skupimy się na urządzeniach szpiegujących. Można je dyskretnie podłączyć do komputera stacjonarnego.

Jakie informacje uzyskamy?

Bez grama przesady można powiedzieć, że wszystkie, jakie tylko poda użytkownik. Keyloggery odnotują każdą aktywność na komputerze, nieważne czy będzie to tylko klik w ikonkę, czy logowanie się na portal randkowy. Szpieg sprzętowy może zostać wykorzystany wtedy, gdy na przykład to my jesteśmy właścicielami sprzętu komputerowego i udostępniamy go innym osobom. W przypadku podwładnych warto zawrzeć w umowie zapis o tym, że zastrzegamy sobie prawo do monitorowania wykonywania obowiązków służbowych. Kontrola nad aktywnością na komputerze przyda się również wtedy, gdy mamy dzieci, które dopiero odkrywają wirtualny świat. Sama prośba o zachowanie czujności może nie być wystarczająca. W zależności od wieku pociechy można jej zwracać uwagę, wprost, że dane zachowanie było nierozważne lub robić to w bardziej zawoalowany sposób.

Monitorujemy swojego partnera

W przypadku podejrzeń o zdradę w związku też możemy skorzystać z keyloggera. Sprawdzimy, czy nasz partner/partnerka nie prowadzi podwójnego życia w sieci. W jaki sposób? W taki, że dowiemy się o ewentualnych kontach na portalach randkowych lub skrywanym koncie w banku. Należy też pamiętać, że szpiegowanie powinno mieć odpowiednie uzasadnienie. Zdobytych informacji nie możemy wykorzystywać, by szantażować daną osobę lub czerpać z pozyskanych danych korzyści majątkowe. Jeśli chcielibyśmy uchronić się przed ewentualnymi oskarżeniami o przekroczenie granic prywatności, to przed rozpoczęciem monitorowania warto przygotować formalną notkę o tym, że rozpoczynamy weryfikację naszych przypuszczeń (opisać podejrzenia, określić szacowany czas szpiegowania).

Podobne wpisy:

JarekD

Dodaj komentarz