Inwestycja Polaków w mieszkania

Niskie stopy procentowe sprawiają, że wiele osób poszukuje korzystniejszych inwestycji, niż bezpieczne, ale przynoszące niewielki zysk lokaty i inne produkty bankowe.

Coraz więcej mówi się też o inwestycjach alternatywnych.

W co najchętniej lokujemy nasze oszczędności?

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami w 2016 roku ponad połowa (51%) Polaków decydowała się na lokowanie kapitału w nieruchomościach. Kolejne miejsca zajęły kruszce z wynikiem 28% oraz waluty, które wybrało 14% badanych. Chociaż pod uwagę brane są także inwestycje alternatywne, lokowanie kapitału w działach sztuki czy alkoholu znacznie większym zainteresowaniem cieszy się w innych krajach, niż w Polsce. Zakup mieszkania w celach inwestycyjnych może przynieść zysk na bardzo różnym poziomie. Wiele zależy od lokalizacji nieruchomości, jej powierzchni, wykorzystanych do wykończenia materiałów czy dodatkowych udogodnień, o których pomyślał deweloper. Według ekspertów najkorzystniejszym rozwiązaniem jest kupno mieszkania na wczesnym etapie budowy, kiedy panuje większa dowolność w wyborze lokali. Dzięki temu można znaleźć nieruchomość doskonale nadającą się np. do wynajmu.

Jaką wartość mają apartamenty?

Warto też zaznaczyć, że począwszy od rozpoczęcia budowy do momentu oddania mieszkania, jego wartość wzrasta średnio o 15%. Inwestowanie w nieruchomości cieszy się zainteresowaniem osób o różnej zasobności portfela. Na takie rozwiązanie decydują się także najbogatsi Polacy, którzy mogą pozwolić sobie na zakup luksusowych apartamentów w. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów wykończeniowych, wysokiej klasy sprzęt AGD, klimatyzacja czy automatyczne sterowanie oświetleniem lub ogrzewaniem, a do tego niezwykle atrakcyjna lokalizacja i liczne udogodnienia w budynku do dyspozycji mieszkańców przekładają się na wysoką cenę apartamentu. Chociaż mogłoby się wydawać, że zakup takiej nieruchomości to przede wszystkim podkreślenie wysokiego statusu materialnego, wielu zamożnych Polaków traktuje transakcję, jako sposób na zdywersyfikowanie swojego portfela inwestycyjnego. Doświadczenia z rynków zagranicznych pokazują, że luksusowe apartamenty w ciągu dziesięciu lat mogą dwukrotnie zwiększyć swoją wartość, nic, więc dziwnego, że cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród majętnych inwestorów.

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.

Dodaj komentarz