word-cloud-679940_640W dzisiejszych czasach nie stosując żadnej formy reklamy bardzo trudno jest utrzymać się na rynku, dlatego też nawet najmniejsze osiedlowe sklepiki muszą starać się o dobrą opinię oraz reklamować w jakiś sposób swoją działalność. W kioskach osiedlowych właściciele bardzo często stawiają stojaki ekspozycyjne, w których umieszczają najbardziej atrakcyjne oferty swojego sklepiku.

Nie muszą to być bardzo duże obniżki, ponieważ jeżeli działalność gospodarcza nie ma wielkich rozmiarów to niestety właściciel nie miałby z czego pokryć strat związanych z obniżką cen na któryś z towarów, w dodatku gdyby był on chodliwy. Stojaki sklepowe również służą do wystawienie towaru w sposób estetyczny, który zwróci uwagę przechodzącego klienta. Nikt przecież nie lubi robić zakupów w miejscu, gdzie półki sklepowe są zaniedbane, a artykuły są porozrzucane po całym budynku.

Zmiana wystroju wnętrza

Należy pamiętać, iż co jakiś czas należy zmienić ekspozytory oraz wystrój wnętrza, gdyż klienci lubią, kiedy dzieje się coś nowego. Oczywiście lepiej będzie gdy zmiany będą kosmetyczne, ponieważ wprowadzenie zbyt dużej ilości przeróbek mogłoby spowodować zniechęcenie stałych klientów, którzy byli przyzwyczajeni do starego wystroju sklepiku. Kupujący lubią robić zakupy w miejscach sobie znanych, gdyż lepiej i łatwiej jest się im w nich zorientować. Ekspozycja towaru pozwala również wypromować nowy towar, którego nie było dotychczas w ofercie. Producenci stale wypuszczają na rynek nowości i warto, aby nie pozostawać w tyle i mieć je w sprzedaży.

Stabilność stojaków

Klienci cenią handlowców, którzy są na bieżąco. Stojaki sklepowe powinny być stabilne, aby nie stwarzać zagrożenia przewróceniem. Jest to problem nie tylko ze względu na możliwość zranienia przypadkowych osób ale także uszkodzeniu może ulec towar na nich umieszczony. Wymogiem, jaki również powinny spełniać stojaki ekspozycyjne jest łatwość czyszczenia. Dobrze jest, jeśli w prosty sposób można jest rozłożyć na części na czas konserwacji, a po niej powtórnie szybko zmontować, bez udziału specjalistycznych narzędzi.

Podobne wpisy:

Wojciech

Radca prawny w niszowej firmie prawniczej z siedzibą w Bydgoszczy. Specjalizuje się w prawie dotyczącym sportu, własności intelektualnej, mediów i technologii informatycznych. Reprezentuje sportowców, kluby i federacje oraz doradza w kwestiach regulacyjnych, w tym uznawania i egzekwowania nagród oraz zamrażania aktywów. Występuje jako doradca, współdoradca, ekspert oraz arbiter w licznych zagranicznych arbitrażach sportowych, dotyczących umów, dopingu oraz innych kwestii dyscyplinarnych i etycznych.

Dodaj komentarz