Zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej, jeżeli termin trwałości kosmetyku jest krótszy niż 30 miesięcy, producent jest zobowiązany podać na opakowaniu datę trwałości. Przedstawione jest to symbolem klepsydry z odpowiednią datą. Minimalny okres trwałości informuje konsumenta, jak długo produkt zachowuje prawidłowe funkcje i właściwości, pod warunkiem, że kosmetyk jest prawidłowo przechowywany.

Nie jest to data ważności produktu

Produkt ten może być zatem bez zagrożeń stosowany po upływie tego terminu. Okres użytkowania stosuje się najczęściej, jeżeli kosmetyk ma trwałość powyżej 30 miesięcy i oznacza się go tzw. symbolem PAO (Period After Opening) – czas po otwarciu opakowania. Jak sprawdzić, czy produkt nie nadaje się już do użytku? Czy dany produkt nie nadaje się jeszcze do użytku, można sprawdzić w bardzo łatwy sposób.

Dlaczego warto kupować naturalne kosmetyki?

Wystarczy zadać sobie następujące pytania:

Czy składniki produktu  zostały oddzielone od pozostałych? Czy konsystencja produktu wygląda inaczej? Czy kosmetyk optycznie jest inny? Czy produkt ma nieprzyjemny zapach? Jeżeli na jedno z tych pytań odpowiesz twierdząco, to należy produkt wyrzucić. Niektóre produkty niszczą się bez widocznych zmian. W naturalnych kosmetykach poszczególne składniki mogą zasadniczo się oddzielać i muszą zostać ze sobą wymieszane przed użyciem poprzez wstrząśnięcie produktem. Informacja taka jest jednak często umieszczona na opakowaniu. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Podobne wpisy:

Katarzyna

Nauczycielka i korepetytorka, od ponad 10 lat mieszkająca w Brisbane w Australii. Ekspertka w dziedzinie ekonomii, analityki i ekonometrii. Uwielbia prowadzić angażujące lekcje i omawiać interesujące tematy, takie jak biologia ewolucyjna, filozofia, literatura i teologia. W wolnym czasie gra na gitarze, kolekcjonuje gry planszowe, gotuje i zwiedza lokalne bezdroża poprzez piesze wędrówki oraz spływy kajakowe.

Dodaj komentarz