Pompa ciepła – jakie są jej zalety?Interesującą opcją ogrzewania budynku oraz wody (zarówno użytkowej, jak i basenowej), jest pompa ciepła. Wydaje się, że jest to całkiem ekonomiczny sposób ogrzewania – szacuje się, że w ciągu kilku lat ich posiadacze będą płacić o kilkaset złotych mniej od osób, które korzystają z sieci energetycznych.

Działanie urządzenia polega na tym, że wykorzystuje ono ciepło energii odnawialnej – powietrza, gruntu lub wody. Jest to ogrzewanie całkowicie ekologiczne – w wyniku jego użytkowania nie powstają żadne szkodliwe związki ani spaliny. Owo urządzenie zapewnia nam również stuprocentowe bezpieczeństwo użytkowania – korzystając z niego, nie ma ryzyka wybuchu, tak jak np. w przypadku instalacji gazowych. Jest to także najtańszy sposób ogrzewania, jeśli chodzi o eksploatację.

Ceny urządzenia

W zależności od konstrukcji, mogą występować znaczne różnice w cenach urządzenia. Coraz częściej właściciele kotłów grzewczych wymieniają je właśnie na rzecz pompy ciepła, które – w zależności od rodzaju budynku – mogą zaspokajać zapotrzebowania na ciepło częściowo lub całkowicie. Co więcej, nie każdy wie, że łatwo jest umieścić ją w niemal każdym obiekcie – w blokach jest to nawet prostsze niż montaż kotła centralnego ogrzewania. W przypadku, kiedy zdecydujemy się na to ekologiczne ogrzewanie, nie musimy dodatkowo budować np. zbiornika paliwa. Zapewnia nam ono jednak jedną dodatkową atrakcyjną funkcję, która nie występuje w przypadku żadnego innego ogrzewania – ochładzanie latem.

Zobacz także: www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/

Niskie rachunki

Specjaliści zapewniają, że umiejętne użytkowanie tego urządzenia gwarantuje nam niskie rachunki. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaprogramowanie. Należy dostosować zatem działanie urządzenia do trybu życia swojego oraz innych domowników. Warto zadbać o nastawienie II taryfy w nocy oraz między godz. 13 a 15. To gwarantuje znaczne obniżenie rachunków. Nie warto również ogrzewać pomieszczeń, kiedy nikogo nie ma w domu. Odpowiednio nastawiona pompa nie wymaga dalszej obsługi.

Jest to rozwiązanie proekologiczne, dlatego możemy starać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Podobne wpisy:

Marzena

Absolwentka Architektury Informacji. Jest niezależną autorką, trenerką pisania i zaciekłą optymistką. Na co dzień zajmuje się tworzeniem kursów i poradników oraz prowadzi bloga w tematyce szeroko pojętego e-learningu. Jej misja to niesienie młodym, utalentowanym artystom pomocy i wsparcia w osiągnięciu ich celów pisarskich.

Dodaj komentarz