Nie każda ochrona słoneczna jest taka sama. Istnieją różne rodzaje filtrów przeciwsłonecznych, różne wskaźniki ochrony przeciwsłonecznej (SPF) itd. Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jaka jest różnica między certyfikowanymi kosmetykami naturalnymi z ochroną przeciwsłoneczną a konwencjonalnymi produktami?

Największą różnicą jest filtr przeciwsłoneczny lub filtr UV, który chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV

Certyfikowane kosmetyki naturalne stosują filtry mineralne i roślinne, natomiast konwencjonalne produkty często opierają się na filtrach chemicznych. Jakie maja działanie różne filtry prezciwsłoneczne? Filtry mineralne UV składają się z mineralnych pigmentów naturalnego pochodzenia. Reflektują światło słoneczne, podobnie jak lustro. Dzięki temu w skórę wnika mniej promieni UV. Filtry te działają bezpośrednio po zastosowaniu. Filtry roślinne to wysokiej jakości, zagęszczone oleje, które pochłaniają niebezpieczne promieniowanie dzięki wysokiemu stężeniu przeciwutleniaczy. Filtry chemiczne wnikają w skórę. Tam zamieniają promieniowanie UV w promieniowanie podczerwone, a więc ciepło.

Ochrona przeciwsłoneczna nie zawsze oznacza to samo

Trwa to około 30 minut, by zaczęły działać

Dlaczego powinno się być ostrożnym używając filtrów chemicznych Filtry chemiczne są niestety bardzo problematyczne. Badania wykazały, że mają one działanie podobne do hormonu, co zakłóca system hormonalny w organizmie a w niektórych przypadkach mogą wywołać alergię. Ponadto niszczą rafy koralowe. Dlatego stosowanie chemicznej ochrony przeciwsłonecznej na wielu plażach Australii i Stanów Zjednoczonych jest zabronione. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Podobne wpisy:

Andrzej

Dietetyk oraz specjalista medycyny sportowej. Cechuje go wnikliwe i skrupulatne podejście do diagnozy, leczenia i profilaktyki urazów sportowych. Głównym obszarem jego zainteresowań są badania nad czynnikami promującymi gojenie tkanek i zwiększającymi wydajność mięśni oraz walka z otyłością, rakiem i chorobami przewlekłymi za pomocą propagacji zmian nawyków żywieniowych wśród nowego pokolenia.

Dodaj komentarz