Meble dla dziewczynki – porady aranżacyjneChcesz kupić jakieś mebelki do pokoju dziecięcego dla swojej córeczki? W sklepach jest obecnie naprawdę duży wybór wszelkiej maści mebelków, które zachwycą tak maluchy, jak i rodziców – warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów w trakcie zakupów! O co dokładnie chodzi?

Wiek ma znaczenie

Meble dla dziewczynki mogą być kiedyś meblami młodej panienki – warto więc wybierać z głową (przykładowo pod tym adresem), ponieważ nigdy nie wiadomo jak wiele lat córka będzie musiała korzystać z wybranych przez nas produktów. Dobrze jest zdecydować się na takie, które niejako rosną razem z pociechą – to specjalne meble, których wysokość można regulować. Wiadomo, że należą do nich krzesła, ale też na przykład biurko. Pozwala to nieco oszczędzić na przyszłych zakupach, choć oczywiście takie produkty same w sobie są nieco droższe niż nieregulowane mele tradycyjne. Jeśli mamy do czynienia z kilkulatką nie inwestujmy raczej w meble z nadrukami z bajek – o wiele rozsądniej jest wykonać taką fototapetę na ścianie, ponieważ za parę lat będzie ją można zwyczajnie pomalować. Na takie bajkowe produkty mogą sobie pozwolić rodzice, którzy dopiero spodziewają się dziecka, albo mają do czynienia z noworodkiem. Wtedy – mając w perspektywie kilka lat – takie bajkowe elementy wydają się wręcz rozsądne dla rozwijania wyobraźni dziecka.

Nie tylko róż

Osoby starszej daty mają w zwyczaju łączenie tego co dziewczęce z kolorem różowym. Dzieci ogólnie rzecz biorąc lubią ten kolor, ale podział na różowe i niebieskie już od dawna nie jest aktualny – podobnie jak wpędzanie dzieci w utarte schematy. Dlatego warto używać i innych kolorów szykując pokój dla swojej córki – żółtego, niebieskiego, zielonego, pomarańczowego… Róż oczywiście może się pojawić, ale nie w takiej ilości, żeby wszyscy wchodzący dostali oczopląsu od jego nadmiaru. Pamiętajmy też, że mebelki dziecięce powinny być jasne – unikajmy tych ciemnych, ponieważ dodają pomieszczeniu nieco mroku, a pokój dziecka powinien być jasny, przyjemny i kojarzyć się dziecku z bezpieczeństwem.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Meble dla dziewczynki powinny być także bezpieczne – podobnie zresztą jak dla chłopca. Dzieci są bardzo ruchliwe – potrafią się nawet wdrapać na szafkę, jeśli będą miały taki kaprys. Rodzice czy opiekunowie nie są w stanie pilnować ich na każdym kroku, a zresztą miałoby to wielce negatywne skutki dla ich dobrego rozwoju i późniejszej samodzielności. Dlatego dobrze jest już na etapie zakupów mebli zadbać o kwestię bezpieczeństwa. W jaki sposób? Wybierając meble, które są pozbawione ostrych kantów (powinny mieć bardziej opływowy kształt), które są na tyle ciężkie, by dziecko ich samodzielnie nie przewróciło, stabilne, albo możliwe do przytwierdzenia do ściany. Pamiętajmy również by sprawdzić z jakich materiałów zostały wykonane produkty – czy na przykład farby nie są toksyczne itp. Producenci chwalą się tworzeniem mebli dla dzieci, które są dostosowane do ich potrzeb, a jednocześnie bezpieczne dla nich – warto jednak samodzielnie wszystko kontrolować, żeby później nie żałować.

Meble do małych pokoi

Zwykle dzieci umieszczane są w mniejszych pokoikach w domu – co jest zresztą zrozumiałe. Warto jednak zadbać o ich wygodę i w związku z tym w przypadku małych przestrzeni zdecydować się na ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Na przykład piętrowe łóżko, pod którym znajdzie się biurko i szafka, albo łóżko z szufladami z boku, w których można ukryć swoje rzeczy – i nie chodzi tu wcale o pościel. Istnieje wiele różnych rozwiązań i możliwości – jest w czym wybierać!

Podobne wpisy:

Małgorzata

Pełnoetatowa blogerka, edukatorka, marketerka cyfrowa, redaktorka i menedżerka treści. Zajmuje się kompleksową obsługą pisarzy, wydawców, hobbystycznych entuzjastów dobrego contentu i freelancerów, którzy chcą być niezależni, zarabiać więcej i tworzyć wartościowe treści. Obecnie pracuje również jako osobista stylistka, zajmuje się przygotowywaniem stylizacji do profesjonalnych sesji zdjęciowych oraz konsultowaniem marek w zakresie marketingu w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz